Lancia Delta HF Integrale - fanoušci to nevzdávají

Lancia Delta HF Integrale - fanoušci to nevzdávají: titulní fotka Přestože Lancia kategoricky odmítá návrat někdejší sportovní legendy, fandové značky udržují tuto ideu stále živou. Jak by mohla nová HF Integrale vypadat?

Lancia byla vždy považována za specifickou značku, byť její specifičnost spočívala vždy spíše v tom, že její vozy oslovovaly společenskou smetánku, tedy minimálně tu italskou. Ovšem v polovině osmdesátých let přišel velmi speciální sportovní model Delta Integrale, jenž se stal velmi úspěšným i v rallye a dokázal tak image italské značky zcela změnit, a to i přesto, že byl vlastně svého druhu jediný a neměl přímého nástupce. Potíž Lancie byla v tom, že si našel množství nadšených obdivovatelů, kterým podobné auto v nabídce od té doby chybí.

A přestože Lancia popírá návrat podobného modelu i účinkování v soutěžích, italský server autoblog.it zveřejnil počítačovou retuš, která ukazuje, jak by vypadal speciál WRC a od něj odvozená Integrale, vycházející z aktuální delty. Obrázek sice není velký, ale autu na snímku velká kola, vytažené blatníky, spoilery a křídlo opravdu sluší. Ovšem už pouhou myšlenku na podobný vůz na závodních tratích zahání představa skutečných rozměrů delty, která v zájmu poskytnutí maximální míry komfortu kompaktní třídu poněkud přerostla.

Tip: Pod lupou – Lancia Delta HF Integrale

Fotogalerie

  • Lancia Delta HF Integrale - fanoušci to nevzdávají: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Pro autora Integrale+ 27.03.2009  14:26
Re: integrale delph 03.03.2009  08:21
integrale %babo 08.07.2008  20:08
AKO BY AJ NEMOHLA 507 08.07.2008  14:49
Vstoupit do diskuse ›