Lamborghini Gallardo Superleggera: víc karbonu díky výfuku s keramickým povrchem

Lamborghini Gallardo Superleggera: víc karbonu díky výfuku s keramickým povrchem: titulní fotka U modelu Gallardo LP 570-4 Superleggera se při vývoji kouká na každý kilogram. Díky novým technologiím nyní konstruktéři dokážou hmotnost uspořit na dříve nemyslitelných místech.

Koncovky výfuků jsou, zvláště u desetiválcového supersportu, velmi žhavé a tak je potřeba je tepelně izolovat. Superleggera se, stejně jako Reventón a Murciélago, může spolehnout na keramický nástřik od společnosti Zircotec.

Ten pomáhá udržet teplo uvnitř výfuku, je tedy možné těsně kolem koncovek používat lehké kompozitní materiály které by jinak byly horkem poškozovány. Výsedkem je samozřejmě příjemná úspora hmotnosti.

Keramický nástřik „Diamond Black“ na bázi zirkonu je na koncovky aplikován při teplotě 12 tisíc stupňů Celsia technikou plazmového nástřiku a měl by prý vydržet velmi, velmi dlouho funkční i pěkný na pohled. Pod ním se nachází vrstva materiálu zvaného ThermoHold.

Špičková technologie používaná donedávna pouze ve Formuli 1 se tak dostává i do garáží běžných smrtelníků (s tučnými konty), navíc ty matně černé koncovky vypadají fakt moc pěkně.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
dobrý Jizerkář 28.05.2010  13:54
Re: sqjelý! HEMI 28.05.2010  13:03
sqjelý! Tarmac Joe 28.05.2010  08:54
Vstoupit do diskuse ›