Lamborghini: v Ženevě ukážeme náš nejrychlejší sporťák všech dob

Lamborghini: v Ženevě ukážeme náš nejrychlejší sporťák všech dob: titulní fotka Lamborghini letos slaví padesáté narozky a bylo jasné, že se chystá něco velmi speciálního.

Jubilea se u komerčních firem slaví proto, aby se připomnělo, jak dlouho už daný subjekt v branži působí, současně ale představují dobrý důvod, proč zákazníkům nabídnout nějakou tu novinku nebo speciální edici a buď na ní pořádně vyrejžovat nebo vzbudit zájem a oživit nabídku naopak pro zákazníky velmi výhodnou ofertou.

Lamborghini letos slaví 50 let a protože jde o prestižní značku a dost kulaté výročí, rozhodlo se pro tu první variantu. Nový šéfdesignér Filippo Prini prozradil, že Lamborghini na ženevském autosalonu světu představí dosud nejrychlejší vůz s býkem ve znaku, jaký byl kdy vyroben.

No, znáte to – jen málokdy se stává, že by byl nějaký sporťák pomalejší, než jeho předchůdce, natož pak supersport, takže by k vyvolání kýženého efektu stačilo vzít Aventador a přidat mu 30–50 koní a nové nárazníky – rázem by tu bylo něco jako Aventador SV …a pohoda.

Ačkoli by asi nikdo proti této variantě nic zásadního nenamítal, tohle bude rána mimo. Prini slibuje, že to bude „velké překvapení“ a Lambo doufá, že „šokuje automobilový svět“. Při vší úctě k LP700–4, tohle by asi nebyl ten případ, byť je téměř jisté, že právě aventador bude jeho základem. Pravděpodobnější tedy je, že se chystá zase něco speciálního, podobně jako nedávno v podobě Sesto Elemento. A právě takovéhle auto by mělo být seriózním konkurentem chystaných monster McLaren P1 a Ferrari F150.

Považte, že se chystá něco, co udělá stovku někde kolem 2,5 s a rozjede se pořádný kus za hranici 320 km/h a bude to homologované pro silniční provoz. A teď mě omluvte, jdu si nechat napsat prášky na spaní, abych ty noci do března nějak zvládnul. $5$


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
wtf? AlexM6 20.02.2013  17:04
Re: konkurent.. mk111 07.02.2013  13:06
Re: konkurent.. Trodos 07.02.2013  09:50
konkurent.. thespalek 06.02.2013  16:46
Vstoupit do diskuse ›