Lamborghini Super Trofeo: Černý měsíc motorsportu

Lamborghini Super Trofeo: Černý měsíc motorsportu: titulní fotka Červen se nepovedl. I Lamborghini Super Trofeo skončilo černě.

Už to vypadalo, že si červen musel vybrat oběti v motorsportu na několik let dopředu, ale bohužel tomu tak nebylo. Při posledním závodě Lamborghini Super Trofeo o uplynulém víkendu na francouzském okruhu Paul Ricard se stala v prvním kole vážná havárie pěti vozů, která si vynutila okamžité vyvěšení červených vlajek. Všech pět pilotů bylo urychleně převezeno do medical centra na vyšetření, ale navzdory všem snahám Andrea Mamé, pilot vozu se startovním číslem 11, svým zraněním podlehl.

Červen 2013 se tak zapíše do historických tabulek velmi nelichotivě, jelikož i přes všechnu snahu o bezpečný motorsport je to po VLN, Velké ceně Kanady a Le Mans čtvrtý křížek. Vzhledem ke kvalitním bezpečnostním předpisům se však jeví nějaká veliká snaha o rychlé zvýšení bezpečnosti nereálná, a tak je to další upozornění, že závodění je nebezpečné. Pamatujete větu Steva McQueena z filmu Le Mans: „This is a professional bloodsport, and it can happen to you.“


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
98K12t9sG6kC pFtYzbvMYt 28.07.2013  12:14
6uWzRW7Q3 x2wINolb1t 24.07.2013  17:55
Vstoupit do diskuse ›