Lamborghini Sesto Elemento: Lehoučký supersport je na prodej za 74 milionů Kč

Lamborghini Sesto Elemento: Lehoučký supersport je na prodej za 74 milionů Kč: titulní fotka Automobil poprvé představený v roce 2010 váží díky užití lehkých materiálů pouhých 999 kilogramů.

Lamborghini Sesto Elemento patří mezi nejzajímavější a nejexkluzivnější supersporty posledních let. Jeden z jeho majitelů jej nyní nabízí k prodeji, s ohledem na exkluzivitu vozu je jeho cenovka opravdu vysoká. Sesto Elemento je nabízeno za tři miliony dolarů, v přepočtu bezmála 74 milionů korun.

Nabídka na Sesto Elemento se objevila na diskusním fóru 6speedonline, stávající majitel chce při prodeji zachovat co největší diskrétnost, aby byla udržena v tajnost identita jeho i kupce. Prodávané Sesto Elemento je úplně nové, na svém kontě má jen 19 kilometrů, což odpovídá trase najeté při předprodejním testování auta a jeho transportu.

Lamborghini poprvé představilo koncept Sesto Elemento na pařížském autosalonu v roce 2010. Automobil byl technickým demonstrátorem, který měl být důkazem důrazu značky na co nejnižší hmotnost jejích aut. Na konstrukci byly užity takové materiály jako karbon, sklo-keramický kompozit Pyrosic nebo karbonem vyztužené plasty. Díky tomu Sesto Elemento váží jen 99 kilogramů, a to navzdory použití pohonu všech kol.

O pohon Sesto Elementa se stará 5,2litrový desetiválec o výkonu 419 kW z Gallarda LP 570–4 Superleggera kombinovaný s robotizovanou převodovkou e-gear. Skvělý poměr výkonu a hmotnosti znamená, že se Sesto Elemento umí katapultovat z 0–100 km/h za pouhé 2,5 sekundy.

Po dvou letech od premiéry konceptu Lamborghini rozhodlo, že Sesto Elemento nabídne zákazníkům i v malé sérii. Kvůli extrémní konstrukci však Sesto Elemento zůstalo vozem určeným výhradně pro závodní okruhy a nebylo homologováno pro běžný silniční provoz.

Automobilka plánovala postavit 20 kusů auta, nikdy však nepřiznala, zda všechny z nich skutečně vyrobila. Cena nového Sesto Elementa byla v roce 2012 stanovena na dva miliony eur, což podle tehdejšího kurzu činilo 50,8 milionu korun. Stávající majitel tak má na autě dobrou šanci slušně vydělat.

Fotogalerie

  • Lamborghini Sesto Elemento: Lehoučký supersport je na prodej za 74 milionů Kč: fotka 1
  • Lamborghini Sesto Elemento: Lehoučký supersport je na prodej za 74 milionů Kč: fotka 2
  • Lamborghini Sesto Elemento: Lehoučký supersport je na prodej za 74 milionů Kč: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.