Lamborghini představí v Paříži tajemný nový supersport - DOPLNĚNO!

Lamborghini představí v Paříži tajemný nový supersport - DOPLNĚNO!: titulní fotka Je dost možné, že se murcielago chystá na odpočinek, spíš to ale vypadá na třetí modelovou řadu!

Supersporty představují ten typ aut, která by se mohla vyrábět desítky let a nikomu by to moc nevadilo. Až na pár výjimek jsou krásná, úchvatná a je s nimi nezapomenutelné svezení. Ale zřejmě posledním dlouhověkým supersportem byla Honda NSX, která ukončila svůj atak na emoce autonadšenců po patnácti letech výroby, a to už před více než třemi lety.

Věřte nebo ne, i supersportu jménem Murcielago, který vtiskl značce Lamborghini nový charakter poté, co se stalo kultovní diablo součástí historie, už táhne na devátý rok, takže se dá předpokládat, že se co nevidět objeví jeho nástupce. A do Paříže Lambo chystá tajemný, přísně utajovaný nový supersport! Nikdo zatím neviděl žádné špionážní snímky a nikde neunikly oficiální fotografie. Víme to jen díky tomu, že automobilka zveřejnila první fotku. Není na ní sice až na koncovku výfuku a část karbonového difuzoru vidět vůbec nic, o to víc se ale letos do Paříže těšíme…

Mimochodem – Lambo připravilo k novému vozu zajímavou tiskovou zprávu. stojí v ní: „Není to jen nové Lamborghini. Je to nový svět.“ WOW, jak říkáme my Středočeši.

DOPLNĚNO: Někomu se zřejmě narychlo podařilo zmáčknout někoho z Lamborghini a už to zase ví celá planeta: ono „je to nový svět“ prý znamená, že nepůjde o nástupce murcielaga s nějakým zbrusu novým, šokujícím designem – Lambo prý vstoupí do kategorie supersportovních sedanů, kam se chystá Aston Martin Rapide a Porsche Panamera! A přestože by bylo velmi stylové, kdyby se do tohoto auta povedlo nějak nacpat motor před zadní nápravu, nebude tomu tak. Novinka bude mít klasickou koncepci s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Takže teď už jen zbývá uzavírat sázky – bude mít nový sedan motor V10 nebo V12. Nebo snad oba?

Fotogalerie

  • Lamborghini představí v Paříži tajemný nový supersport - DOPLNĚNO!: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
WOOOW UjXi 02.10.2008  12:47
She's back R 18.09.2008  18:45
motory antiGTi 18.09.2008  11:09
Vstoupit do diskuse ›