Lamborghini Murciélago SV – Ďáblovo sémě

Lamborghini Murciélago SV – Ďáblovo sémě: titulní fotka Lamborghini připravuje labutí píseň pro Murciélago. SV bude mít nejen vyšší výkon a nižší hmotnost, ale půjde o zadokolku!

Odlehčená verze pravděpodobně nedostane označení Superleggera, jako v případě menšího modelu Gallardo, ale Italové vzkřísí zkratku SV (Sport Veloce), která se poprvé objevila na modelu Miura P400 a pamatujeme si ji také z Diabla. Poslední a nejlepší Muciélago SV bude mít pod kapotou dvanáctiválec o objemu 6,5 l, tedy základ z verze LP640, jeho výkon však bude zvýšen z 640 na 680 koní. Maximální točivý moment činí 660 Nm, ale nějakým zázrakem se konstruktérům povedlo vylepšit i tuhle hodnotu na rovných 700 Nm.

Nejen divočejší motor bude poznávacím znamením. Dramaticky by se měla zlepšit výkonová hmotnost díky radikální dietě. Kde to jen půjde, vymění standardní materiály karbon, do popelnice poletí také rádio a hlavně přední diferenciál a systémy pohonu 4×4 – SV by totiž mělo mít pouze pohon zadních kol. Tyhle změny ušetří 100 až 136 kg, takže ve výsledku bude mít poslední Murciélago váhu kolem 1,5 tuny. Koně tedy budou táhnout významně menší zátěž – 2,6 kg/k vs. 2,24 kg/k. Mimochodem, kvůli snížení neodpružené hmoty se povedlo srazit hmotnost každého disku o 5,9 kg.

Kvůli významnému zásahu do konstrukce auta se na zádi objeví zdvojené karbonové křídlo, které bude mít za úkol tlačit jedinou poháněnou nápravu co nejvíce k silnici. Ze stejného důvodu bude nutné nově nastavit i trakční kontrolu, navíc automatizovaná převodovka e-gear zkrátí dobu řazení na 0,2 s.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
uffff Georgeff 30.11.2007  16:11
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket