Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech

Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech: titulní fotka Do tuningových úprav Lamborghini Gallardo se v minulosti pustil kdekdo. Pořádný výkon ale umí pouze pár vyvolených.

Lamborghini Gallardo se již nevyrábí a jeho místo převzal stejně velký Huracán, to ale neznamená, že se do úprav „staříčka“ ještě sem tam někdo nepustí. Dnes se ale nebudeme bavit jen tak o nějakým Gallardu – tuner Dallas Performance si totiž vzal na paškál verzi Superleggera, která díky desetiválci o objemu 5,2 litru generuje 570 koní (na klice). Co takhle ale přidat pár koníků navíc?

Jak vidno, Dallas Performance neutratil za úpravy karoserie ani dolar, což je naprosto v pořádku. Díky karoserie naopak ještě ubíral – původně atmosférickému desetiváleci totiž aplikoval paket Race Spec 2 se dvěma turbodmychadly, která se včetně svodů pod původní nárazník zkrátka nevešla.

Za ten výsledek to ale stojí – pokud totiž do tohoto Lamborghini nalijete závodní vysokooktanový benzin, dává těžko uvěřitelný výkon 1750 koní (na kolech), i s benzinem o oktanovém čísle 93 je to však 1100 koní. Motor pochopitelně doznal nejrůznějších úprav, aby se po ostrých startech neroztrhal, i přesto ale o jeho dlouhé životnosti pochybujeme.

Dallas Racing neuvádí dobu akcelerace z 0–100 km/h, tipujeme to však tak na dvě sekundy. Kontakt s vozovkou zajišťují nová kola od HRE a potenciál krotí brzdy s karbon-keramickými kotouči. Kdo ví, jak dlouho vydrží…

Fotogalerie

  • Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech: fotka 1
  • Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech: fotka 2
  • Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech: fotka 3
  • Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech: fotka 4
  • Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech: fotka 5
  • Lamborghini Gallardo Superleggera od Dallas Performance má 1.750 koní na kolech: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.