Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice

Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: titulní fotka Lamborghini ve Frankfurtu oficiálně představuje speciální edici Gallardo LP-570-4 Squadra Corse. Má 570 koní a oproti běžným verzím zhublo 70 kg.

Značka ze Sant´ Agaty se nám s modelem Gallardo LP-570–4 Squadra Corse pochlubilo v ve virtuální předpremiéře už začátkem srpna, tehdy ale byly k dispozici pouhé tří fotografie. Nyní už je k vidění kompletní sada a nechybí ani propagační video.

Než se vrhnete na potěchu očí, měli bychom ale připomenout, co je Gallardo Squadra Corse vlastně zač. Údajně vychází (ve skutečnosti se jím spíše inspiruje) ze závodního modelu Gallardo Super Trofeo, určeného pro stejnojmenný značkový pohár. Z něj je použit rychloupínací kryt motoru z karbonu a dále zadní křídlo, splitter předního nárazníku a prahové spoilery, vše taktéž z uhlíkového kompozitu.

U Lamborghini pochopili, že u Ferrari sázka na „italskost“ funguje, takže se i zde na karoserii objevuje zelenobíločervená trikolóra a součástí zdobení jsou i 19" kola a lakované brzdové třmeny keramických brzd, které lze mít červeném černé nebo žluté. V nabídce laků je ale kromě odstínu Grigio Thalasso (na fotkách) také žlutá Giallo Midas, bílá Bianco Monocerus a červená Rosso Mars.

V černočerveném interiéru najdeme čalounění Alcantarou včetně přístrojové desky a pochopitelně také karbon, použitý na volantu, středové konzole, výplních dveří a vnitřních klikách. Pedály jsou hliníkové a nechybí dvojice závodních kompozitových sedaček, také zčásti pokrytých umělým semišem. Provedené změny srazily oproti běžnému Gallardu váhu o 70 kg, takže Squadra Corse váží 1340 kg a může se tedy pochlubit tím, že na jednoho koně připadají jen 2,35 kg váhy.

Čímž se dostáváme k motoru. Uprostřed umístěný vidlicový desetiválec 5,2 l o výkonu 570 koní (420 kW) při 8000 posílá svou sílu na všechny čtyři kola prostřednictvím šestistupňové robotizované převodovky e-gear s pádly pod volantem a tato kombinace zajistí zrychlení z klidu na stovku během 3,4 s, přičemž na dvojnásobek se dostane během 10,4 s. Maximální rychlost činí 320 km/h. Lambo chce za jednu z posledních limitek modelu Gallardo 191.100 euro bez daně, nebylo ale uvedeno, zda půjde o edici limitovanou počtem kusů nebo pouze zájmem zákazníků.

Fotogalerie

 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 1
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 2
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 3
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 4
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 5
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 6
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 7
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 8
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 9
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 10
 • Lamborghini Gallardo LP-570-4 Squadra Corse: Super Trofeo pro silnice: fotka 11

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.