Lamborghini Cabrera přijde až za rok a půl

Lamborghini Cabrera přijde až za rok a půl: titulní fotka Nástupce Lamborghini Gallardo nabírá zpoždění. Oproti předpokladům bude debutovat až v roce 2015, zato ale vznikne rovnou i v závodní verzi.

Automobilový svět očekává nástupce „malého“ Lamborghini už velmi netrpělivě, Gallardo totiž letos oslavuje desáté narozeniny, což je na dnešní poměry opravdu kmetský věk i ve světě superaut, které mívají delší životní cyklus a býček se Sant´Agaty tak už pamatuje tři modely od konkurenčního Ferrari. Je jasné, že ačkoli po stránce designu si stále drží vysoký standard, po technické stránce už to tak slavné nebude.

A co je horší, Gallardo se možná dočká i příchodu nástupce stávajícího Ferrari 458 Italia. To se vyrábí od roku 2009 a tak se dá předpokládat, že nástupce přijde v roce 2015 – tedy ve stejném roce, jako nástupce zmíněného Gallarda. je tedy docela dobře možné, že verze Squadra Corse nebude ještě poslední edicí a rozloučenou.

Možná trochu neúmyslně to prozradil koordinátor Lamborghini Blancpain Super Trofeo Asia Series Cristiano Inverni, jenž prohlásil, že automobilka spustí prodej nástupce Gallarda v roce 2015 a že ve stejném roce už bude Super Trofeo jezdit s novými auty.

Z toho lze odvodit, že světová premiéra modelu, jenž se bude jmenovat pravděpodobně Cabrera, proběhne za rok, tedy na podzim 2014. Bude využívat prostorový rám, vyrobený z hliníku a karbonu a všechny čtyři kola, respektive kola zadní, bude roztáčet vylepšená verze současného atmosférického V10 5.2, vyladěná na 608 koní (447 kW) a 541 N.m.

Fotogalerie

  • Lamborghini Cabrera přijde až za rok a půl: fotka 1
  • Lamborghini Cabrera přijde až za rok a půl: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Cabrera? Trodos 13.08.2013  10:02
Vstoupit do diskuse ›