Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado

Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: titulní fotka Po návštěvě u společnosti Novitec Torado se může Aventador S pochlubit lehkým navýšením výkonu, sympatickým odlehčení i sadou funkčních aerodynamických doplňků, dodávající italskému supersportu i agresivnější výraz.

Novitec Torado jako specialista na úpravy vozů značky Lamborghini, patřící pod křídla Novitec Group, odhaluje svou představu o atraktivnější podobě aktuálního Lamborghini Aventador S.

V první řadě se úpravce na zevnějšek vozu a připravil si pro karoserii doplňky z kompozitních materiálů, při jejichž vývoji byla využita i měření v aerodynamickém tunelu.

Komplet nových dílů, zahrnující mimo jiné nový přední spoiler, přední kapotu s výdechy, nástavce prahů, kryty větracích otvorů a velké zadní křídlo, má zlepšovat proudění vzduchu kolem vozu i přítlak na obě nápravy při vyšších rychlostech.

Mezi úpravy exteriéru, které se ovšem projevují i v jízdních vlastnostech patří použití nových kol NL3 o průměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu s pneumatikami Pirelli P-Zero o rozměrech 255/30 ZR20, resp. 355/25 ZR21.

Nové pružiny pak mohou snižovat světlou výšku o 30 mm a v nabídce jsou i stavitelné tlumiče z produkce značky KW.

Za proměnou karoserie a úpravami podvozku nemusí nijak zaostávat ani atmosférický vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který disponuje podle materiálů automobilky výkonem 740 koní (544 kW) a točivým momentem 690 N.m. Pro něj mají u Novitec Torado zvýšení výkonu na 763 koní (561 kW) a točivého momentu na 732 N.m.

Samostatnou kapitolu má představovat výfukový systém nabízený v provedení, v němž je vyroben ze stejného materiálu jako výfuky monopostů Formule 1. Vedle snížení hmotnosti až o 21 kg vyniká i zvukovým projevem, který lze ovládat z interiéru prostřednictvím elektronicky řízených klapek.

Lamborghini Aventador S v úpravě od Novitec Torado má zvládnout akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,8 s, což je o 0,1 s rychleji než u sériového provedení. Maximální rychlost 350 km/h se nemění.

Novitec Torado kromě úprav vzhledu a aerodynamických vlastností karoserie a ladění podvozku i motoru nabízí pro Lamborghini Aventador S i řadu nových prvků obložení interiéru z uhlíkových vláken a čalounění z vybraných materiálů ve špičkové kvalitě.

Fotogalerie

 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 1
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 2
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 3
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 4
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 5
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 6
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 7
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 8
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 9
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 10
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 11
 • Lamborghini Aventador S jako agresivní elegán od Novitec Torado: fotka 12

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.