Ladu vytáhli po půl roce z jezera. Myslíte, že nastartuje?

Hodnocení
(počet hlasů: 22, průměr: 3.45; procenta:61%, součet:76)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Blázni z ruského YouTube kanálu Garage 54 jsou tu s dalším videem a trápením s automobily Lada. Tentokrát došlo na trochu novější kousek z modelové řady Samara, konkrétně sedan 21099.

Ten před půl rokem utopili v jednom jezeře a nechali jej tam i po část tuhé ruské zimy. Nyní přišel čas auto vylovit a pokusit se jej nastartovat.

Lada zůstala v mělké části laguny, což pro ni nebylo moc snadné. Během zimy, když hladina zmrzla, poškodil led střechu. Po vysvobození ze svého dočasného podvodního hrobu tak Samara vypadá dost zuboženě, jako po velké nehodě.

Ale vzhled autory videa moc netrápí, ty zajímá pouze, zda se povede nastartovat motor. Nejprve odstranili svíčky a vypumpovali z válců vodu. Další voda musela zmizet z klikové skříně a místo ní se do motoru vrátil normální olej. Úžasným překvapením bylo, že jakmile motor vyschl, házelo zapalování jiskru.

Po hodině práce se povedlo vrátit motor k životu. Ovšem problém nastal u palivového systému. Ten totiž utopení nepřežil a pokus o náhradu plastovou lahví příliš nefungoval. Kdyby se jej ale povedlo opravit, nejspíš by stará Lada fungovala dobře. Stačilo by jen uříznout střechu a v Garáži 54 by rázem měli stylový kabriolet na léto.

Související videa | Všechna videa »
 • Co všechno snese motor žigulíku? Tihle Rusové zkusili bláznivý koktejl
  2894×
 • Pokračování Fast & Furious (7?) bude natočeno... v Rumunsku?
  3391×
 • Video: Crashtest Lady s Mamutem - Nezapomeňte vyskočit
  4184×
 • Drift do zdi aneb ani Lada Samara není všemocná
  2632×

Související články