Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu

Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: titulní fotka Tovární tým Lada Sport je v mistrovství světa cestovních aut konečně úspěšný. Ale na vavřínech neusíná. Vedle konceptu Vesta se v Moskvě představí i jeho ostrá verze.

Robert Huff s Grantou TC1 vybojoval letos v druhém argentinském závodě pro plachetnici konečně první pódium, dojel třetí. Ruská automobilka tak už není ve WTCC jen do počtu a její auta nezametají startovní pole. I když jsou to vesměs siluety, které se sériovými vozy nemají prakticky nic společného. Podobu produkční Vesty beztak ještě neznáme, i ta z Moskvy je zatím studií.

Jak je vidět na převážně žlutém závodním konceptu, Robert Huff zůstane v týmu i pro příští sezónu. Kdyby Lada ex-šampiona vyměnila, stála by sama proti sobě. Zda si ponechá i Jamese Thompsona a mladíčka Michaila Kozlovského, není jasné. Ale zarostlá mánička Thompson také není žádné béčko a s cesťáky má obrovské zkušenosti. I když je letos z tovární sestavy zatím nejhorší…

Změnu pro příští rok ale nepředstavuje jen větší a modernější auto, nýbrž i hlavní sponzor. Červené barvy petrolejářů od Lukoilu střídá žlutá a černá jiného ropného gigantu: Rosněftu. Důležité je, že se příliv peněz do týmu nezastaví. Vesta WTCC vypadá agresivně, lízátko na mohutném předním nárazníku je pochopitelně karbonové, blatníky i nástavce prahů řádně široké a v přední kapotě zejí dvě díry. Přeplňovaná čtyřválcová šestnáctistovka (nic jiného než globální motor ani být uvnitř nemůže) musí lépe dýchat. Totéž platí o čtveřici závodních brzd, které mají svoje chladicí otvory v blatnících. Desetipaprsková kola obouvají ty správné gumy a korunu všemu nasazuje opravdu hodně velké křídlo na zádi.

Oficiálně se ostrý sedan Vesta představí 29. srpna 2014 v Moskvě, Lada si trochu neohlídala fotky, které unikly na Sít sítí dříve $2$. Nebo to byl záměr? Bojovat o první vítězství vyrazí příští rok na jaře, pokud ho nestihne získat ještě ve zbývajících čtyřech podnicích letos Granta. Držíme palce!

Fotogalerie

  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 1
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 2
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 3
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 4
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 5
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 6
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 7
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 8
  • Lada Vesta WTCC Concept: Rusové už zbrojí na příští sezónu: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Doufam Czerwik 26.01.2015  09:50
Dojeli... 000 29.08.2014  21:16
Doufam TooZ 29.08.2014  17:40
Re: Lada jede...!!! macek 29.08.2014  16:28
Re: Lada jede...!!! King 29.08.2014  11:29
Lada jede...!!! Tomáš Hritz 29.08.2014  09:34
Vstoupit do diskuse ›