L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT

L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: titulní fotka Soutěž designérů o nejlepší lehké auto budoucnosti, konané u příležitosti autosalonu v Los Angeles má poprvé v historii hned dva vítěze.

L.A. Design Challenge už se koná několik let a podle tvrzení organizátorů má tak stoupající úroveň že letos nešlo jinak a za vítěze byly prohlášeny hned dva projekty.

O trofej se budou muset poprat designéři studie Cadillac Aera a konceptu Smart 454 WWT. Porota nemusí své názory nijak sáhodlouze vysvětlovat a obhajovat, což by bylo pochopitelně značně nesnadné. Kdyby sedělo v porotě téměř 1100 čtenářů AUTOFUN, s drtivým náskokem by vyhrál Mercedes-Benz Biome (454 hlasů) …a nebylo by co řešit. Mimochodem aera u vás skončila až na třetím místě a smart byl beznadějně poslední. asi tomu prostě nerozumíme. $5$

Cadillac Aera

Aera je 2+2místé cestovní kupé pro komfortní zdolávání dlouhých vzdáleností, schopné ujet až 1000 mil (1600 km) bez nutnosti tankování, přičemž pohonným médiem je stlačený vzduch. Nosný rám je vyroben z pevného pěnového materiálu a ze vzduchových článků jsou zhotoveny i panely karoserie, potažené polymerovou umělou kůží. Kola zajišťují nejen pohyb vpřed , vzad a do stran, ale také tlumení a pružení, ovládání je z důvodu minimalizace dílů „drive by wire“.

Smart 454 WWT

Hlavní nosný prvek Smartu 454 Weight Watch Technologies tvoří i po letech ochranný rám Tridion, jenž pletou z uhlíkového vlákna roboti Smart Granny Robots (SGS) stejným způsobem, jak naše babičky ponožky. Skleněné panely jsou zhotoveny z plastu, panely karoserie ze speciální textilie. Karbonová kola v sobě mají integrováno pérování a jsou schopná pokračovat v jízdě i po ztrátě tlaku.

Fotogalerie

  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 1
  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 2
  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 3
  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 4
  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 5
  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 6
  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 7
  • L.A. Design Challenge má dva vítěze - Cadillac Aera a Smart 454 WWT: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.