L.A. Design Challenge: Mercedes-Benz Formula Zero

L.A. Design Challenge: Mercedes-Benz Formula Zero: titulní fotka Také jste si někdy říkali, že vítr fouká tak, že by mohl pohánět auto? Mercedes bude sílu větru používat při závodech jakýchsi pozemních plachetnic v roce 2025.

Letošní kreace stylistů Mercedesu pro letošní L.A. Design Challenge se jmenuje Formula Zero. Také značka s trojcípou hvězdou ve znaku dá v té době sbohem formuli 1 a její soutěžní vůz bude odkazovat na nejslavnější závodní éru v historii automobilky, kterou byla bezpochyby třicátá léta minulého století.

Štíhlé, doutníkové tělo jasně prozrazuje zmíněná třicátá léta, stejně jako kola umístěné vně karoserie. Jinak je ale technika poctivě futuristická. Na povrchu plochých komponentů spojujících kola s karoserií jsou umístěny solární články, dodávající energii čtveřici elektromotorů umístěných v kolech. Sluneční energie ale nebude jedinou, která bude vůz pohánět. O vítězích a poražených bude rozhodovat umění pilota využít sílu větru. Vůz je totiž vybaven plachtou, takže ze všeho nejvíce budou závody série Formula Zero připomínat klání plachetnic. Koncepce vozů bude vyžadovat extrémně rovný povrch, závody se tak patrně budou odehrávat na stejném místě, kam vyrazí BMW se svým Salt Flat Racerem – na pláně solných jezer v americkém Bonneville.

Fotogalerie

  • L.A. Design Challenge: Mercedes-Benz Formula Zero: fotka 1
  • L.A. Design Challenge: Mercedes-Benz Formula Zero: fotka 2
  • L.A. Design Challenge: Mercedes-Benz Formula Zero: fotka 3
  • L.A. Design Challenge: Mercedes-Benz Formula Zero: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.