L.A. Design Challenge: Audi R25

L.A. Design Challenge: Audi R25: titulní fotka Němci mají zřejmě v úmyslu závodit v sérii Le Mans až do skonání věků. Nebo přinejmenším do roku 2025...

Po konceptu Mitsubishi MMR25 Rally Racer tu máme dalšího soutěžícího v letošním designérském klání L.A. Design Challenge. Tentokrát jde o kreaci ingolstadtské automobilky Audi a jmenuje se prostě R25.

Za označením 25 nehledejte žádnou velkou symboliku, prozrazuje pouze příslušnou závodní sezonu. I v roce 2025 totiž bude Audi závodit v sérii ALMS, ta už ovšem v představách designérů značky nebude úplně stejná, jako v současnosti. Jezdit se bude na speciálních tratích a v tunelech s možností předjíždět prakticky kdekoli. Spalovací motory na biopalivo doplní hybridní elektrický pohon a tradiční zastávky v boxech doplní možnost bezdrátového dobíjení akumulátorů pomocí WiTricity, míst, odkud bude možné v určitých částech trati bezdrátově čerpat elektrickou energii.

Audi R25 samotné má takzvaný Dynamic Space Frame, což je evoluce v současnosti používaného ASF, některé miniaturní části povrchu vozu budou moci aktivně měnit aerodynamiku v závislosti na aktuálních podmínkách trati a pilotovi budou všechna důležitá data promítána na hledí jeho přilby. Na své si přijdou i fandové těchto závodů. Díky kvalitním HD kamerám a senzorům budou moci ve virtuální realitě sedět v kokpitu závodního stroje spolu s řidičem.

Fotogalerie

  • L.A. Design Challenge: Audi R25: fotka 1
  • L.A. Design Challenge: Audi R25: fotka 2
  • L.A. Design Challenge: Audi R25: fotka 3
  • L.A. Design Challenge: Audi R25: fotka 4
  • L.A. Design Challenge: Audi R25: fotka 5
  • L.A. Design Challenge: Audi R25: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
vune spaleneho benzinu Hardox 22.10.2008  14:44
Re: jjj delph 22.10.2008  10:47
jjj poi 22.10.2008  09:55
Vstoupit do diskuse ›