KTM X-Bow by MTM: další výkonové hody

KTM X-Bow by MTM: další výkonové hody: titulní fotka Dvoulitr 2.0 TFSI prostě tunera MTM dráždí...

MTM se rozhodlo osvěžit Velikonoce fanouškům téhle „čtyřkolové motorky“ od KTM a nabízí jim nový tunící balíček. V rámci něj se můžou těšit na vyšší výkon nebo nová kola. MTM nás vůbec nějak před velkými svátky zásobuje, viz. tahle ještě o kus radikálnější předvánoční úprava KTM X-Bow.

Začněme od motoru, který byl díky zásahu techniků nadopován na 233 kW (317 německých plnokrevníků) při 6240 ot./min. a 420 Nm točivého momentu těsně pod 3800 otáčkami. To je o celých 56 kW a 110 Nm více, než má X-Bow v sérii. O zpomalení tohodle ďáblova stroje se starají zejména přední čtyřpístkové ventilované kotouče o velikosti 305 mm. Ty najdeme za temně černými (nebo na přání klasicky oranžovými) osmnáctipalcovými ráfky s pneumatikami Nokian Hakkapelliitta-4 o rozměru 245/40. A nejvyšší rychlost? MTM se rozhodl prolomit fádní bariéru 250 km/h a tak z upraveného X-Bow vymačkal…no…251 km/h. Cíl splněn.

Nakonec nikoliv Japonec, ale cena: klasické KTM X-Bow může stát u vás v garáži za nějakých 1,5 milionu Kč. Hoši od MTM vám vaše KTM (taky se vám to trochu plete?) upraví za dalších zhruba 200 tisíc, takže nový, výkonnější X-Bow vás vyjde na 1,7 milionu korun včetně daně.

Fotogalerie

  • KTM X-Bow by MTM: další výkonové hody: fotka 1
  • KTM X-Bow by MTM: další výkonové hody: fotka 2
  • KTM X-Bow by MTM: další výkonové hody: fotka 3
  • KTM X-Bow by MTM: další výkonové hody: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
wfwf fwefw 04.04.2009  19:34
Vstoupit do diskuse ›