KTM Offroads 2011 – z Milána i do terénu

KTM Offroads 2011 – z Milána i do terénu: titulní fotka Na výstavě EICMA představila KTM i dvě novinky ze svého programu terénních motorek. Ve své podstatě se nejedná o sériové modely, ale za zmínku určitě stojí. Pojďme si je tedy prohlédnout blíže

Prvním modelem je 450 Rally, který by mohl sloužit i jako alternativa k malému Adventuru. Bohužel se jedná o závodní speciál a bude se vyrábět pouze na zakázku pro soutěžní účely. S výrobou pro běžné použití se tedy zatím nepočítá. Jeho jednoválcová pohonná jednotka nemá zdvihový objem 450 ccm jen tak náhodou. Je dán pravidly mezinárodních dálkových enduro soutěží. Jako správnému soutěžáku nechybí laděný výfuk, tradičně u KTM od maestra Akrapoviče nebo držák pro připevnění itineráře. Zdvihy motorky jsou velmi vysoké, což jen potvrzuje její využití.

Tip: KTM na výstavě EICMA představilo i supersport RC8 R a Adventure Dakar.

Druhým představeným motocyklem je ostré enduro 350 EXC-F Factory, které jasně navazuje na motokrosový model SX-F. Ten byl zařazen do programu KTM teprve nedávno. Novinka je prozatím jen testovací verzí a její testování dostal za úkol jeden z nejlepších enduro jezdců David Knight. Až podle výsledků jeho zkoušení a testů továrny bude rozhodnuto, jestli se EXC-F pustí do sériové výroby nebo zůstane navždy zaryto v titulcích letošní výstavy jako příliš kontroverzní enduro. Vystavovanému kusu nechybí tovární polepy, laděný výfuk Akrapovič nebo závodní plasty připomínající verze Six Days.

Fotogalerie

  • KTM Offroads 2011 – z Milána i do terénu: fotka 1
  • KTM Offroads 2011 – z Milána i do terénu: fotka 2
  • KTM Offroads 2011 – z Milána i do terénu: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
óóóóó...! laufeček 09.11.2010  18:43
Vstoupit do diskuse ›