KTM končí v Rally Dakar

KTM končí v Rally Dakar: titulní fotka Tak tohle je šok! Nejlepší off-roadové motocykly končí, protože promotér Dakaru, asociace ASO, v tiskové zprávě uvedl, že v Dakaru 2010 budou moci na start pouze motocykly s objemem 450 ccm.

Francouzská asociace ASO, organizátor jihoamerického Dakaru, v tiskové zprávě uvedl, že v roce 2010 budou moci na start pouze motocykly s objemem 450 ccm. KTM toto rozhodnutí respektuje, ale zároveň oznamuje, že v novém ročníku dakarské rally nebude ani jeden stroj rakouské „oranžové“ firmy.

Tvrdé rozhodnutí padlo jako reakce na ASO, které bez jakýchkoliv konzultací nařídilo restrikci. Promotér možná chtěl zamezit dominanci KTM, protože motocykly rakouské frmy vyhráli již osmkrát. Vedení KTM je silně rozladěno, protože už mělo přichystáno motocykly a materiál nejen pro tovární tým, ale pro řadu soukromých týmů.

Ředitel divize KTM Motor Sport, Winfried Kerschhaggl řekl, že se firma zaměří na světový šampionát rally a v budoucnu se prý pozornost KTM přesune ke kořenům dakarské rally, tzn. do Afriky. Pod vedením Huberta Auriola a Stephana Peterhansela zniká totiž nová akce s názvem „Rally Legend“, tak se nechme překvapit, co bude.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.