Kompaktní lexus: konkurence pro jedničkové BMW?

Kompaktní lexus: konkurence pro jedničkové BMW?: titulní fotka Spíš ne. Podle dostupných informací by mělo jít o předokolku postavenou s využitím techniky Toyoty Auris. Ale i tak jsme zvědaví.

Už více než rok se šušká o tom, že Lexus postaví prémiový kompaktní hatchback, menší než současný (už tak dost malý) sedan IS. A zprávy to byly velmi sympatické – zadokolka, šestiválce, spousta výkonu a dynamický styling. Nyní se původní informace oficiálně potvrdila, s ní související spekulace ale nabraly trošku jiný směr.

Atraktivní styling asi zůstane v platnosti, což potvrzuje první oficiální skica slibujících sportovní vizáž s vysokým pontonem a nízkým prosklením. Ten zbytek ale už tak slibný není, konkurence to bude asi spíš pro Audi A3 a áčkový mercedes, než pro bavoráka. Bazírovat se bude na luxusní výbavě, v dané třídě dosud nepoužívané, a tipovali bychom i prvotřídní jízdní komfort. Poháněna by měla být přední kola, a to s využitím části techniky toyoty Auris. Jak na tom budou výkonné verze lze zatím těžko odhadovat, v nabídce ale každopádně bude, jak jinak u Lexusu, i hybridní verze. Ale i tak by mohlo jít o zajímavou záležitost.

Fotogalerie

  • Kompaktní lexus: konkurence pro jedničkové BMW?: fotka 1
  • Kompaktní lexus: konkurence pro jedničkové BMW?: fotka 2
  • Kompaktní lexus: konkurence pro jedničkové BMW?: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Předokolka babo83 17.08.2009  20:51
Re: Předokolka riderhenry 17.08.2009  12:57
Předokolka TeeJay 17.08.2009  10:32
Vstoupit do diskuse ›