Knox Handroid – bezpečnost především

Knox Handroid – bezpečnost především: titulní fotka Ochrana při pádu je faktor, který je u sportovních rukavic nejdůležitější. To si uvědomuje i firma Knox s příchodem nových rukavic Handroid, které právě na bezpečnost sází. (+2x video)

Na první pohled upoutá pozornost patentovaná pružná vnější kostra chránící celé prsty. Na hřbetu ruky se nachází chránič s vnitřní strukturou podobnou včelím plástvím. Ten působí společně s křidélkem na chrániči jako deformační zóna při pádu. Pohltí energii nárazu a tím eliminují případné zranění.

Chloubou těchto rukavic je systém zapínání Knox Boa nacházející se na vnější straně zápěstí. Samotné utahování probíhá pomocí lehce ovladatelného kolečka. Při svlékání stačí za toto kolečko jednoduše zatáhnout, čímž odpadá zdlouhavé odepínání suchých zipů jako u běžných rukavic.

Z vnitřní strany ruky chrání dlaň chrániče SPS a speciální slider pod zápěstím. Díky tomu se při nehodě nedostane samotná kůže rukavic do kontaktu s vozovkou. Pokud by k tomu přesto došlo, jsou kvalitní klokaní kůže a kevlarová podšívka schopny ruku ochránit.

Model android je nabízen v šesti velikostech (XS až XXL) a třech barevných kombinacích – bílá, modrá a červená. Za cenu 4 750,– Kč nabízí Knox papírově jedny z nejbezpečnějších rukavic na trhu.

VideaDiskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Zrovna potřebuju nový... da_b0mb 24.06.2010  21:12
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket