KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej

KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: titulní fotka Černý mluvící Pontiac Firebird Trans Am je jedním z nejslavnějších seriálových aut. Jeho replika se chlubí perfektním zpracováním i dřívějším slavným majitelem.

Americký seriál Knight Rider, jehož hlavními hrdiny jsou Michael Knight a upravený Pontiac Firebird Trans Am, tzv. KITT, jistě znají i čeští diváci. Replika mluvícího černého automobilu je nyní na prodej, vůz v minulosti vlastnil sám David Hasselhoff, představitel hlavního hrdiny seriálu.

Replika je to opravdu povedená, auto má kompletně přepracovaný interiér do podoby seriálového KITTu. Nechybí nová palubní deska s digitálními přístroji nebo volant připomínající berany letadel. Dveře se pak otevírají vzhůru, přídi dominuje červené světlo.

Seriálový vůz se vedle své rychlosti proslavil i tím, že mluvil. Mluvit dokáže také prodávaná replika, v její paměti je přes 4.000 zvuků nahraných z původního seriálu.

O pohon automobilu se stará pětilitrový vidlicový osmiválec kombinovaný s automatickou převodovkou. Zda replika zvládne odstartovat z 0–100 km/h za dvě sekundy jako skutečný KITT, prodávající neuvádí.

Prodávaný Pontiac Firebird byl vyrobený v roce 1986, o jeho úpravu do podoby seriálového KITTa se postarala jistá Jennifer Catanová. Auto bylo v minulosti předáno fanoušky filmu Hasselhoffovi, v současné době je replika KITTu vystavena v irském Muzeu stylových ikon.

Replika KITTu je prodávaná formou internetové aukce prostřednictvím společnosti Julien‘s Live. Vyvolávací cena činí 15.000 dolarů, aktuální nabídka činí 16.000 dolarů, tedy asi 320.000 korun. Prodávající však očekává, že se jeho cena vyšplhá na 30.000 až 50.000 dolarů (600.000 až 1.000.000 korun).

Americký seriál Knight Rider z osmdesátých let je známý i z českých obrazovek. Vypráví příběh bojovníka se zločinem, kterému v jeho akcích pomáhá inteligentní vůz KITT (Knight Industries Two Thousand). Ten je vybaven mnoha speciálními prvky jak vozy Jamese Bonda.

V roce 2008 následoval stejnojmenný seriál, odehrávající se po událostech v tom původním. Pontiac Firebird v roli KITTa (tentokrát Knight Industries Three Thousand) nahradil Ford Mustang Shelby GT500KR.

Fotogalerie

 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 1
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 2
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 3
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 4
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 5
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 6
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 7
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 8
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 9
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 10
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 11
 • KITT ze seriálu Knight Rider po Davidu Hasselhoffovi je na prodej: fotka 12

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
KITT Petr Meier 14.08.2017  12:40
Vstoupit do diskuse ›