Kicherer E50 Coupé: Mercedes-Benz ve sportovním

Kicherer E50 Coupé: Mercedes-Benz ve sportovním: titulní fotka Mercedes-Benz E 500 Coupé je s 5,5litrovým osmiválcem nejvýkonnějším provedením třídy E s dvoudveřovou karoserií. Kicherer mu přidal pár koní a sportovnější vzhled.

Ve své sériové podobě má Mercedes-Benz E 500 Coupé pod kapotou osmiválec o objemu 5,5 litru s výkonem 388 koní (285 kW) a točivým momentem 530 Nm. Kicherer ve svých tiskových materiálech uvádí, že standardní E 500 rozhodně netrpí nedostatkem výkonu, ale je připraven vyhovět zájemcům o větší počet koní.

Po úpravách softwaru řídící jednotky motoru a použití sportovního výfukového systému disponuje osmiválec výkonem 430 koní (316 kW) a točivým momentem 550 Nm. Kicherer navíc nabízí odblokování omezovače rychlosti, po němž se může maximální rychlost zvýšit z 250 km/h až na 330 km/h.

Ke zkrocení rozjetého kupé dobře poslouží nové keramické kotouče brzd, do nichž se vpředu i vzadu zakusují 6pístkové třmeny. Na vylepšení jízdních vlastností i vzhledu mají mít vliv 20palcová kola Kicherer RS-1.

Pro dosažení sportovnějšího vzhledu upravovaného Mercedesu má posloužit nový spoiler na předním nárazníku, maska chladiče, nástavce prahů, difuzor pod zádí a nové kryty vnějších zpětných zrcátek. Na výrobu všech těchto dílů je používán kvalitní karbon.

Fotogalerie

  • Kicherer E50 Coupé: Mercedes-Benz ve sportovním: fotka 1
  • Kicherer E50 Coupé: Mercedes-Benz ve sportovním: fotka 2
  • Kicherer E50 Coupé: Mercedes-Benz ve sportovním: fotka 3
  • Kicherer E50 Coupé: Mercedes-Benz ve sportovním: fotka 4
  • Kicherer E50 Coupé: Mercedes-Benz ve sportovním: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.