Kia Soul Urban: Videostudio na kolečkách

Kia Soul Urban: Videostudio na kolečkách: titulní fotka Kia se rozhodla logicky druhou generaci Soulu provařit, jak jen to jde. Zatím hlavně za oceánem, Evropa si ještě počká.

Soul Urban vznikl v jediném kousku a do garáže si jej žádný zákazník nepostaví. Bílé auto však vypadá velmi dobře. Zaujmou hlavně masivní rudá litá kola se sedmi dvojitými paprsky. Po českých tankodromech by s ním asi nikdo jezdit nechtěl… Slupičky, do kterých jsou ráfky obuty, lze vskutku nazvat nízkoprofilovými $2$. Kontrastem k matně bílému laku je červená uvnitř hlavních světel, na kapotě, zrcátkách a bocích. Zde se skví logo známého videoserveru.

Proč? No, není tady tak úplně náhodou. Kia je totiž hlavním sponzorem letošních (a mimochodem vůbec prvních) YouTube Music Awards. Právě za tímto účelem byl Soul Urban stvořen, nejedná se o sportovní crossover do města, jak by vzhled i ony zmíněné pneumatiky napovídaly. Tahle kia je totiž zařízená jako pojízdné nahrávací videostudio.

Vše v interiéru je uzpůsobeno pořizování hudebních videozáznamů a jejich přehrávání, pochopitelně v HD kvalitě. K tomu slouží webkamera, přístup na Síť sítí je možný díky bezdrátovému hotspotu. YouTube se přece bez internetu nemůže obejít! Nechybí počítačová výbavička, kterou tvoří konkrétně jeden Mac Mini a desítka iPadů v nejmenší verzi. Vzhledem k tomu, že by přítomnost volných kabelů na malém prostoru uvnitř jen vadila, klávesnice k Macu je též bezdrátová. Svou troškou do mlýna přispěli tedy i pánové (a dámy) od Apple, ale jejich nakousnuté jablíčko na autě vidět není. No ne, že by se za svoje produkty styděli? To se nám jaksi nechce věřit $2$.

Za vznikem prototypu stojí Lux Motorwerks, jedná se však o práci pro americkou pobočku jihokorejské automobilky. Žádní pološílení garážisté z periferie New Jersey to tedy rozhodně nejsou $2$. Co je pod kapotou, to bohužel nikdo ze zodpovědných lidí z Kia Motors America nesdělil. Ale vlastně to ani není příliš důležité, že?

Fotogalerie

  • Kia Soul Urban: Videostudio na kolečkách: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.