Kia Sedona pro SEMA převeze dvě motokáry, pod kapotou má šestiválec

Kia Sedona pro SEMA převeze dvě motokáry, pod kapotou má šestiválec: titulní fotka Jak často řešíte problém s převozem dvou závodních motokár? Asi moc ne, kdyby ale taková potřeba přišla, víte, kam sáhnout.

Na motokárách vyrůstala velká skupina automobilových závodníků. Někteří u nich zůstali a dostali se i do Formule 1 (třeba jako Lewis Hamilton), jiní je berou pouze jako zpříjemnění volných chvil. Každý však musel přemýšlet o tom, jak rychle a efektivně dopravit vše potřebné na místo konání závodu. Jeden tip bychom pro příště měli.

Na blížící se autoshow SEMA 2014 totiž bude k vidění koncept s názvem Kia Ultimate Karting Sedona. V podstatě se jedná o americkou verzi nové Kie Carnival, tahle však dostala speciální červené lakování, bílá dvacetipalcová kola a speciální střešní „zahrádku“, na kterou můžete umístit závodní motokáru. Tím to ale nekončí – na malém vozíku, který dostal tatáž kola, pouze o dva palce menší, převezete druhý stroj. No není to skvělé?

Dobře, udržme nadšení na uzdě. Když už ale přijet na závody Kiou, ať má pořádný motor. To je ostatně splněno, protože pod kapotou Sedony se nachází nový zážehový šestiválec o objemu 3,3 litru, výkonu 206 kW a točivým momentem 355 N.m. Pro maximální pohodlí je motor spojen s automatickou šestistupňovou převodovkou, stačí tedy jen zařadit déčko a vyrazit na pořádnou jízdu. S motokárou, samozřejmě…

Fotogalerie

  • Kia Sedona pro SEMA převeze dvě motokáry, pod kapotou má šestiválec: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.