Kia Koup R: tovární tuning pro Ameriku

Kia Koup R: tovární tuning pro Ameriku: titulní fotka Pro sympaticky sportovní korejské kupátko, určené pro Ameriku, se v nabídce objevuje neméně sympatický sportovní paket.

Ačkoli se nám v redakci třídveřová Kia pro_cee´d líbí, za kupé Koup, určené bohužel pouze pro severoamerické trhy, bychom ji vyměnili hned. A teď to platí dvojnásobně.

V nabídce prodejců Kia v Kanadě se teď objevil sportovní kit R, jenž má za úkol převést už tak dost agresivní sériový styling v činy. To znamená, že výrazně mohutnější prahy, nástavce předního nárazníku a křidélko na víku kufru jsou jen vkusným doplňkem jinak mimořádně zdařilého kompletu. Kupé je totiž vybaveno sportovním výfukem, bavlněným vzduchovým filtrem, tužšími pružinami a rozpěrou předních tlumičů. Namísto obvyklých all-season pneumatik dostává modifikovaný koup navíc osmnáctipalcové UHP pneumatiky Yokohama S-Drive. Na motor se nesahalo, ale dvačtyřka se 176 koňskými silami a točivým momentem 228 Nm se nám zdá být dostačující motorizací.

Kia má za tento krok náš respekt. Musíme ještě zjistit, jestli je stejný důraz kladen i na kompakty na evropském trhu… $5$

Fotogalerie

  • Kia Koup R: tovární tuning pro Ameriku: fotka 1
  • Kia Koup R: tovární tuning pro Ameriku: fotka 2
  • Kia Koup R: tovární tuning pro Ameriku: fotka 3
  • Kia Koup R: tovární tuning pro Ameriku: fotka 4
  • Kia Koup R: tovární tuning pro Ameriku: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Kia TeeJay 23.03.2010  08:58
Vstoupit do diskuse ›


Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket