Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie

Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: titulní fotka Tento týden na Dubai International Motor Show představuje společnost Kepler Motors své supersportovní kupé s hybridním systémem pohonu, poskytujícím až 800 koní.

Kepler Motors založil Russ Wicks a sídlem této společnosti je Costa Mesa v Kalifornii. Prvotinou této firmy je dvoumístné supersportovní kupé MOTION, které má zaujmout především svým pohonem a dosahovanými jízdními výkony.

MOTION má před zadní nápravou uložen Ford EcoBoost twin-turbo 3.5 V6, poskytující výkon 550 koní (405 koní). Síla této pohonné jednotky je přenášena na kola zadní nápravy dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou.

Přeplňovaný zážehový motor doplňuje vpředu uložený elektromotor o výkonu 250 koní (184 kW), který prostřednictvím dvoustupňové automatické převodovky pohání kola přední nápravy. Energii tomuto motoru poskytují lithiové baterie.

Kupé se může pohybovat pouze za pomoci spalovacího motoru nebo elektromotoru a může využívat i obou pohonných jednotek společně. Akceleraci z 0 na 96 km/h má zvládnout pod 2,5 s a má dosahovat maximální rychlosti přes 320 km/h.

Dvoumístný automobil má skelet z karbonu a na většinu povrchových panelů jsou rovněž využity kompozitní materiály. MOTION je dlouhý 4435 mm, široký 2000 mm, vysoký 1185 mm a má rozvor náprav 2667 mm.

Kontakt s asfaltem zajišťují pneumatiky Michelin Pilot Sport o rozměrech 275/35 ZR19 vpředu a 335/30 ZR20. Brzdový systém je vybaven karbon-keramickými kotouči o rozměrech 380×32 mm vpředu i vzadu, do nichž se zakusují 6pístkové, resp. 4pístkové brzdové třmeny.

Kepler Motors má v plánu vyrobit pouze 50 vozů MOTION. První vozy se ke svým majitelům mají dostat začátkem roku 2011

Fotogalerie

  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 1
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 2
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 3
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 4
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 5
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 6
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 7
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 8
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 9
  • Kepler Motors MOTION: hybridní supersport z Kalifornie: fotka 10


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: wqdqw Hrubis 15.12.2009  17:02
wqdqw wddwq 15.12.2009  14:29
Vstoupit do diskuse ›