Diskuse: Ken Block: gymkhana s ďábelsky silnou Fiestou (+video)

zpět na článek
 • HanZzZ

  Re: Restriktor?

  22.04.10 12:56 Reagovat

  Navíc si myslim že chtějí aby to auto pár kilometrů vydrželo a nemusel se měnit motor. Ta fiesta byla postavena na rekord na PPIHC, takže asi na 7 minut chodu na plno a potom klidně mohl motor odejít, ale Block bude potřebovat trénovat určitě víc než 7 minut a nebudou chtít kupovat mnoho náhradních motorů.

 • Ziofoto Zio

  Re: Restriktor?

  22.04.10 08:34 Reagovat

  Už vícekrát jsem četl, že se třeba u WRC speciálů používá restriktor (tedy omezovač průtoku vzduchu) jednak kvůli oříznutí výkonu na požadovanou mez (přece jen průměr sacích kanálů určuje max. průtok vzduchu a tím množství použitého paliva a tím výkon) a taky kvůli stabilizaci průběhu toč. momentu, který je díky tomu mnohem lineárnější. Vůz se pak lépe ovládá a trakce tolik nekolísá v průběhu smyku. Není důvod dávat menší turbo.

 • mustafafoto mustafa

  Re: Restriktor?

  21.04.10 19:47 Reagovat

  Tohle si vykládám jako že výkon (točivý moment) byl omezen na nějakou hodnotu, způsob už vypsán neni. Tady jde o ideální naladění a tak kdovýjaký restriktor by byl na škodu, a tak se přiklánim k mojí teorii ;-)

 • antiGTi

  Re: Restriktor?

  21.04.10 18:42 Reagovat

  nevidím důvod polemizovat nad tiskovou zprávou a házet do éteru vlastní teorie... každopádně to bude zase bomba! :yes:

 • %yaroukh

  Re: Restriktor?

  21.04.10 16:47 Reagovat

  v tiskovým prohlášení je to zdůvodněný vyšším kroutícím momentem
  "but is restricted to 650 horsepower in order to give Block the torque band he needs to control the car"

 • mustafafoto mustafa

  Restriktor?

  21.04.10 16:20 Reagovat

  Nevim, ale u auta, který neni vázaný žádnymi pravidli, je restriktor nesmysl. Spíš použili menší turbodmychadlo, který pojede malinko líp odspodu a nabídne více využitelnejch otáček než větší, který dá sice větší výkon, ale v menšim spektru. Já si myslim, že spíš testovali motor co unese a kolik z něj dostanou a pak tam dali menší turbo na kterym budou jezdit normálně.

zpět na článek