Když model táhne skutečné auto

Když model táhne skutečné auto: titulní fotka Vlastně je to docela ekologické, protože benzínové auto táhne elektromobil. Jenže ne ledajaký, starý Jeep byl tažen hned devíti eko auty, nebo spíš autíčky. Utáhla jej totiž skupina RC modelů.

Pamatujete si na svoje první autíčko na dálkové ovládání? Dost možná to byla Tatra nebo Karosa na bowden, že? Tato doba mě minula, já měl Ferrari F40, ale to bylo také spojeno s ovladačem po drátku a mělo jediné tlačítko. Když jste jej drželi, jelo rovně, když jste jej pustili, zatáčelo doleva, takže na zatočení doprava to nebyl nejsnazší manévr. Pak ale přišlo první skutečné RC auto bez kabelu, které umělo zatáčet do obou stran, i když jinak bylo pořád hodně jednoduché. Dnes je doba jinde, RC auta umí jezdit velmi rychle a terénní speciály zvládnou víc než skutečné offroady. Ale co takhle utáhnout skutečné auto, vyvine hračka dostatečnou sílu na rozpohybování 1,8 tuny železa?

Jak ukazuje tohle 11minutové video, tak to skutečně jde. A aby to nebylo tak jednoduché, budou hračky táhnout Jeep Grand Cherokee z roku 2003, tedy žádný lehký plasťák, ale poctivou starší čtyřkolku. Na pohled vypadá dost omšele, jako kdyby odtah opravdu potřeboval. Na samotnou akci dojde v polovině osmé minuty videa, kdy se starý teréňák opravdu dá do pohybu díky devíti modelům Traxxas.

Nápad to není zcela nový, o něco podobného se dříve pokusila modelářská firma Tamiya, která má partnerství s automobilkou Toyota. Ve spolupráci s britským zastoupením vzali modeláři auto Bruiser, což je desetinásobná zmenšenina staré generace pick-upu Hilux a s nimi se jim povedlo roztáhnout skutečný Hilux poslední generace.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.