Kazety se loučí, ve výbavě už přehrávače nenajdeme

Kazety se loučí, ve výbavě už přehrávače nenajdeme: titulní fotka Zajímavý milník – v USA už kazetový přehrávač ve standardní výbavě nenajdete.

Alespoň to tvrdí New York Times. Posledním autem, které bylo běžně vybavováno kazetovým přehrávačem byl…poněkud překvapivě…Lexus SC 430.

Výrobci si prý dělali důkladné rešerše a průzkumy trhu, které ukázaly na nezvratný fakt – kazety jsou pasé. Po více jak třiceti letech přenechávají své místo…čemuže vlastně?

Cédéčka těžko můžeme považovat za jejich nástupce v pravém slova smyslu, protože podle stejných odborníků mají CD mechaniky z aut zmizet během několika let také. Kazety to však měly s příchodem lesklých placiček nadobro zpečetěné, už bylo jen otázkou času, kdy i poslední milovníci dlouhého, tenkého černého pásku přejdou na cédéčka. A teď aby si svá CD zase převáděli do jiného formátu…

V nejbližších letech budou stále sílit formáty jako je MP3 a mechaniky by tak mohly začít nahrazovat pouhé zástrčky na USB paměti, iPod nebo přenos hudby z vašeho mobilu pomocí Bluetooth technologie. Stále více se však blížíme ke stahování hudby v reálném čase z internetu pomocí různých aplikací, dobrý nápad je také možnost být napojen na svou (na nějakém serveru uloženou) mnohagigabajtovou knihovničku a listovat v ní jako byste si skladby spouštěli na svém PC.

Mimochodem, jak je to u nás? Myslím že auta se sériovým kazetovým systémem byste spočítali na prstech jedné ruky, samozřejmě výrobci (třeba Škoda pro Octavii) nabízejí možnost koupě rádia s kazeťákem stále. Vypadá to ale, že už ne moc dlouho…

Fotogalerie

  • Kazety se loučí, ve výbavě už přehrávače nenajdeme: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 17937 | Zobrazit seznam všech anket