Diskuse: Test - Kawasaki Z750: je to rošťák

zpět na článek
 • NOnameista

  rocniky

  18.08.08 14:52 Reagovat

  Je nejakej rozdil mezi rocnikem 2006 a 2004 ?

 • parazite-FX

  poradte mi pls

  06.02.08 15:00 Reagovat

  ahoj vsem, mel bych malou prosbu.Uvazuju o koupi moto mohl by mi nekdo doporucit zda-li je tento bike dobry pro zacatecnika?mam naco najeto,ale ne na tak silnej stroji, predem dik vsem za odpoved zdravim . >:-[]

 • Roman Daněk (Autofun.cz)foto Roman-Danek-Autofun-cz-

  Re: Plexi

  23.01.08 20:48 Reagovat

  Zkuste: [odkaz]

 • VojtaSS

  Plexi

  23.01.08 20:20 Reagovat

  Dobrý den. Nevíte náhodou, jestli se dá na motku namontovat plexi štítek? Popřípadě jestli kawasaki nějaký originální dodává..Díky za odpověd

 • Roman Daněk (Autofun.cz)foto Roman-Danek-Autofun-cz-

  Re: uveze mě Z 750?

  22.01.08 19:54 Reagovat

  Já mám určitě víc než vy a Z750 se mnou nikdy neměl problém... Takže nebude mít ani s vámi. Jakmile to necháte vytočit do otáček, budete se divit, co to všechno umí ;-)

 • Vladimír Komárek

  uveze mě Z 750?

  22.01.08 18:33 Reagovat

  No moc se mi "zedík" líbí. No nejsem naněj těžký? 110 Kg.

 • Cernik

  Re: Re: Zed

  05.11.07 12:33 Reagovat

  Projel jsem "velkýho" i "malýho" Zeda a oproti očekávání nebyl rozdíl jen v síle motoru, ale překvapivě i v chování podvozku, kterej byl u litrový verze klidnější a o poznání líp držel stopu. Brzdy byly taky o třídu vejš.

  Faktem ale je, že i malý změny v předpětí pružin, komprese a tlumiče odskoku + tlak v pneumatikách a jejich směs můžou totálně změnit jízdní vlastnosti a podepsat se na výsledcích testu. Alespoň u sportovních motorek by si je zasloužilo nastavit podle váhy řidiče. Kawa má tovární nastavení pro 68kg tintítka :-)

 • Roman Daněk (Autofun.cz)foto Roman-Danek-Autofun-cz-

  Re: pan daněk

  20.10.07 15:45 Reagovat

  Odhadl jste to velmi dobře, sám se na motocyklech moc nefotím, protože mám krapet větší postavu, než by měl "typický" motorkář mít... A kolega Ondra je vhodným kandidátem na fotky do testu :-) ;-)
  Ale nebojte, v dalších pár testech ještě budu, jsou to ale větší motorky, jako je např. Kawasaki 1400GTR, BMW R1200RT nebo Yamaha 1900 Midnight Star ;-)

 • Roman Daněk (Autofun.cz)foto Roman-Danek-Autofun-cz-

  Re: Zed

  20.10.07 15:40 Reagovat

  Já osobně s podvozkem nového Z750 problém neměl, jak jsem napsal v testu: obrácená vidlice a upravená kyvka jsou o "level" lepší, než u loňského Zeda.

  I když jsem letos jel na všech v závěru zmiňovaných naháčích (Hornet, Fazer, F800S, S2R) nemůžu nabídnout přímější verdikt, který podvozek je nejlepší. Už je dávno po sezóně a sám vím, že pokud nemáte možnost mět ty dvě-tři motorky vedle sebe, srovnání "od stolu s počítačem" nestojí na nic ;-)

  Jak popisuje kolega Ondra, že neměl z podvozku dobrý pocit při průjezdu zatáčkou: já s tím problém neměl, možná proto, že jsem o dobrých 35 kg težší a to bylo možná to, co tvrdší zadní tlumič potřeboval, aby kolo neuskakovalo...
  Rozhodně bych nebral kritiku podvozku u kvalitních motocyklů příliš za bernou minci, většina redakcí, včetně nás, má motorku na testík od středy do pondělí = 4 plné dny a 2 půldny, což je celkem málo na nějaké korekce či nastavení podvozku. Dost důležitá je i volba směsi pneumatik (a také teplota při dané jízdě).
  Kdyby měl Malý Zed špatný podvozek, určitě by neměl takové excelentní výsledky, takž moje doporučení: koupit Zeda a nastavit si podvozek dle své hmotnosti a stylu jízdy. Pokud to nebude "sedět", je zde možnost něco málo poštelovat, změnit pneumatiky, popř dohustit nebo podhustit o jednu až dvě desetiny atmosféry atd. Dá se toho dělat hodně, ale na to není během 4 plných testovacích dní čas ;-)

 • delphfoto delph

  pan daněk

  20.10.07 13:08 Reagovat

  už není focen na motorkách proč? snad né po té poznámce, kterou tu kdosi pronesl v minulosti, že pod ním všechny ty motorky vypadají jako minibike :-)

 • %astony

  Zed

  20.10.07 12:29 Reagovat

  Podle mě jedna z nejpovedenějších nahatých motorek...pokud ji shrnu do jednoho pytle se všemi těmi nahatými 600ccm. Podle mě by mohla být díky své přívětivosti a kultivovanosti i pro nováčky. Není to žádná kopající bestie.

  Co myslíte Romane že by šlo dělat s tím podvozkem? V podstatě od všech jsem slyšel to stejné co od vás. Přitvrzování je fajn, ale jenom do určíté míry...

zpět na článek