Kawasaki Ninja H2: Japonská hvězda míří i na silnice

Kawasaki Ninja H2: Japonská hvězda míří i na silnice: titulní fotka Podobu Kawasaki Ninja H2R již známe z kolínského Internotu. Na milánské výstavě EICMA se k ní přidá i silniční verze.

Hvězda nedávného kolínského motosalonu Ninja H2R je závodním speciálem a její litrový řadový čtyřválec dává až 300 koní, tedy 221 kW. Na okruhu se rozjede na alespoň 338 km/h a testovací jezdec Jeremy Toye tvrdí, že tuto rychlost opravdu bez problémů zvládne. Druhý, Derek Keys, se v podobné dokonce potkal s ptákem, naštěstí bez vážnějších následků. Na svůj twitterový účet dal nakrátko fotku zkrvavené helmy… Původně se také mluvilo jen o 322 km/h, japonská motocyklová továrna zůstala na specifikace skoupá i při premiéře své motorky. Zatím byla odhalena jen coby koncept, ale sbíhají se nám sliny…

Do prodejen však zamíří seškrcená varianta s minimálně 200 koňmi (147 kW), předchozí zprávy mluvily o výkonu 240 koní (177 kW). Výrobce oficiálně potvrdil, že v Německu to ještě nebylo zdaleka vše. Bude také o něco těžší, protože postrádá karbonovou kapotáž, je vybavena světly a místem pro registrační značku. Jistě, tahle verze běžné komunikace už pochopitelně brázdit může. EICMA v Miláně proběhne na začátku listopadu, začíná 4.11., fotky zatím nejsou k dispozici a informace jsou také kusé, nabízíme vám kratičké promo video. Z něj je poznat, že i vnější plechy se trochu změnily nejen svým materiálem. U ní zřejmě Kawasaki poruší gentlemanskou dohodu japonských motocyklových výrobců z roku 2000, ve které se zavázali, že jejich sériové stroje nebudou jezdit více než 300 km/h.

Ocelový trubkový rám a odstředivý kompresor původem z vodního skútru „běžné“ verzi určitě zůstanou, tady se asi žádná další revoluce konat nebude, stejně jako v případě letmo uloženého zadního kola. Za konstrukcí přeplňování stojí firemní divize Gas Turbine. Nejspíš se nový superbike bude jmenovat jen H2, erko tedy zmizí. A dostane delší výfuk. Jako bonbónek na závěr tu máme druhé video ze zkoušek H2R. Opět je kratičké, oficiální a propagační, ale je vidět, že ostrý bike skutečně jezdí.

Fotogalerie

  • Kawasaki Ninja H2: Japonská hvězda míří i na silnice: fotka 1
  • Kawasaki Ninja H2: Japonská hvězda míří i na silnice: fotka 2
  • Kawasaki Ninja H2: Japonská hvězda míří i na silnice: fotka 3
  • Kawasaki Ninja H2: Japonská hvězda míří i na silnice: fotka 4
  • Kawasaki Ninja H2: Japonská hvězda míří i na silnice: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Dvouválec? fifu00 09.10.2014  20:19
Vstoupit do diskuse ›