Kawasaki J300 - první "zelený" skútr!

Kawasaki J300 - první Kawasaki za celou dobu své existence neuvedla na evropský trh ani jeden skútr. Nyní je tomu konec a Kawasaki pro rok 2014 vjíždí do segmentu skútrů střední třídy s velkou parádou. Pojďme se podívat na první informace o Kawasaki J300.

Ptáte se, co donutilo Kawasaki ke vstupu do segmentu skútrů? Na tuto otázku není tak jednoduchá odpověď, ale zřejmě to bude působením několika faktorů. Městské skútry střední třídy jsou stále více v oblibě a na současném trhu zatím není tolik možností, jak sehnat opravdu kvalitní a designově krásný skútr. Kawasaki se tak určitě pokouší zalepit tuto „díru“ na trhu a tím pádem i oslovit více zákazníků.

Ale dost polemiky, vrhneme se na to podstatné, co Kawasaki J300 přináší. Na první pohled se jedná o krásný skútr s charakteris­tickými designovými prvky Kawasaki. Ostré hrany a černo-zelené zbarvení dělají z J300 opravdu krásný skútr, o kterém nebude nikdo pochybovat, která značka ho vyrobila.

Na pohled druhý si nemůžeme nevšimnout jisté podobnosti se skútrem Kymco Downtown 300i. Tato podobnost není náhodná. Kymco je totiž strategickým partnerem Kawasaki a v novém J300 bude osazen právě motor Kymco z výše zmiňovaného modelu. Kymco jsou poměrně kvalitní a přitom levné motory, vždyť je do svých skútrů montovala například i Honda.

I přes tuto skutečnost je z nového skútr vidět pečlivost, s jakou Kawasaki přistupovala k tomuto modelu. Designéři odvedli skvělou práci a my se můžeme jen těšit, až se J300 objeví u některého z tuzemských prodejců, abychom si na něj mohli sednout. Detailních informací a prvního živého představení modelu se dočkáme 5. listopadu na výstavě EICMA v Miláně.

První modely by pak měli být na prodejnách ještě před koncem roku!

Fotogalerie

  • Kawasaki J300 - první
  • Kawasaki J300 - první
  • Kawasaki J300 - první
  • Kawasaki J300 - první

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 19631 | Zobrazit seznam všech anket