Karbonové brýle TAG Heuer: za cenu hodinek?

Karbonové brýle TAG Heuer: za cenu hodinek?: titulní fotka Známý výrobce hodinek představil asi nejpřelomovější brýlové obruby od příchodu titanu.

Jestli patříte stejně jako já k „brejlovcům“, určitě vám nemusím vysvětlovat, jak velký rozdíl je, jestli musíte nosit na nose celý den obroučky z oceli nebo lehoučkého titanu – rozdíl v komfortu je obrovský. A pokud jste někdy měli možnost potěžkat si nějaký automobilový díl vyrobený z titanu a karbonu, určitě víte, jak velký rozdíl ve prospěch uhlíkového kompozitu mezi těmito materiály je.

A hodinářská firma TAG Heuer, která si vybudovala image úzkou vazbou na formuli 1 – nejen coby dodavatel časomíry, ale také jako jeden z hlavních partnerů týmu McLaren, nyní přenesla materiál závodních vozů a vrcholného tuningu i do odvětví optiky. Brýlové obruby TAG Heuer C-Flex, které byly představeny na veletrhu Silmo v Paříži, jsou totiž vyrobeny z vysokopevnostního karbonu a doplněny úchyty z titanu. „Hojeři“ za tenhle kousek na zmíněné výstavě získali ocenění Golden Award za inovativnost. Švýcarská firma plánuje uvedení obrub na trh na jaře příštího roku a jediný důvod, proč byste je něchtěli mít, bude asi cena. Na tohle téma se sice Švýcaři zatím moc nerozpovídali, ale vzhledem k tomu, že značkové titanové obruby mohou vyskočit až na několik desítek tisíc korun, dá se předpokládat, že když si koupíte nějaké pěkné automobilové heuerky, ať už carrery, nebo monaca, dost možná utratíte méně peněz.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Hmmm King 10.11.2008  20:49
Vstoupit do diskuse ›