Kahn chystá vlastní roadster, inspirovaný Aston Martinem

Kahn chystá vlastní roadster, inspirovaný Aston Martinem: titulní fotka Britská tuningová firma Kahn Design se chce stát výrobcem automobilů. V plánu je sporťák, inspirovaný klasikou od Zagata, tím to ale teprve začíná.

Firma Afzala Kahna se už roky specializuje zejména na úpravy automobilů Land Rover a Range Rover, ale sem-tam si dopřeje i tuning auta jiné značky. Tohle je ale něco docela nového. Kahn Design chce postavit vlastní sportovní roadster!

Kahn se spojil s Antem Ansteadem, majitelem společnosti Evanta Motor Company, specializující se na špičkové repliky klasických automobilů, zejména pak Aston Martinů. A právě na bázi jeho repliky kupé Aston Martin DB4GT Zagato chce Afzal pod značkou Ant-Kahn postavit roadster, poháněný, jak také jinak, ve světě příležitostných automobilových malovýrobců, benzinovým V8 6,2 l (LS3) od General Motors.

Auto, jehož první prototyp už v těchto dnech vzniká a jehož první obrázek máte před sebou, využije ocelový trubkový rám, zatímco karoserie bude zhotovena z uhlíkového kompozitu. Postupem času má vzniknout i kupé. Vrcholem snažení firmy ale má být příští rok překarosování některého ze současných Aston Martinů.

Fotogalerie

  • Kahn chystá vlastní roadster, inspirovaný Aston Martinem: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Kahn AXN2030 03.06.2014  20:44
Vstoupit do diskuse ›