Kabriolet ze Saabu 9-5? Ano, ale (zatím) pouze v představách fandů

Kabriolet ze Saabu 9-5? Ano, ale (zatím) pouze v představách fandů: titulní fotka Současný Saab 9-5 je asi poslední nadějí na záchranu švédské značky. Mohl by vzniknout i jako kabriolet? A pokud ano, nevypadal by divně?

Můžete se se mnou klidně pohádat, ale dle mého názoru je Saab 9–3 Cabrio jedním z nejhezčích kabrioletů střední třídy. Pravda, má i spoustu nedostatků, ale jeho design se opravdu povedl.

Jenže řada 9–3 je (stejně jako Cadillac BLS) postavená na technice minulé generace Opelu Vectra a to nepředstavuje při dané cenovce zrovna neodolatelné value for money. Veškeré naděje tak v Trollhättanu upínají k úplně nové 9–5. Jenže to je auto vyšší střední třídy, což není právě kategorie, co láme prodejní rekordy.

Ale což takhle nabídnout na bázi 9–5 širokou škálu karosářských variant? Tenhle render čtyřmístného kabrioletu s klasickou plátěnou střechou vytvořili na fandovských stránkách saabsunited a musím říci, že vypadá opravdu k světu. Ještě oturbený šestiválec, pohon všech kol měli bychom další hodně zajímavé gétéčko. Teď už jen doufat, aby byli u Spykeru podobného názoru a aby se švédská značka takového auta vůbec dožila.

Fotogalerie

  • Kabriolet ze Saabu 9-5? Ano, ale (zatím) pouze v představách fandů: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
pěkné malis.xf 14.10.2010  08:16
Re: ;-) Doyle 22.09.2010  06:30
;-) laufík 21.09.2010  15:58
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket