Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm

Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: titulní fotka Tým stáje Mičánek Motorsport dal o sobě o víkendu v Mostě řádně vědět: ve vytrvalostním závodě dojel Jirka Mičánek s Martinem Jermanem na 3. místě, nedělní sprint pak Mičánek vyhrál a pojistil si vedení před posledními 2 závody sezóny.

Sobota

Třetí místo obsadil v sobotním vytrvalostním tříhodinovém závodě na okruhu v Mostě v divizi 4 do 3500 ccm Jiří Mičánek s Martinem Jermanem na voze Porsche 997. Vítězství si odnesli Robert Šenkýř s Petrem Vencálkem před Alexem Baranem s Michalem Dolákem. Z dalších jezdců stáje Mičánek Motorsport Gabriela Jermanová obsadila s Renaultem Clio 12. místo. V závodě formulí sice Tomáš Kašpárek jezdil na čtvrtém místě a dotahoval se na před ním jedoucího Palmiho. Jenže mu v rozhodující chvíli vypověděl poslušnost motor.

Oživením programu byl prémiový start mladého Tomáše Bugnera s formulí BMW, který skončil sedmý. „Zaslouží pochvalu. Bojoval, utkával se v soubojích na brzdy s mnohem zkušenějšími závodníky. Na to, že závodil poprvé v životě, předčil moje očekávání,“ řekl po závodě šéf stáje Jiří Mičánek.

Ve vytrvalostním závodě nakonec startovalo z Mičánkovy stáje pouze jedno auto Porsche 997. Proto v týmu nejel ani původně avizovaný Jiří Janák. Závod rozjížděl Jiří Mičánek junior, který svým soupeřům ve třídě do 3500 ccm hned po startu ujížděl. Rychle si vytvořil náskok 35 vteřin, jenže po první havárii vyjel na okruh safety car a při pomalém kroužení všech vozů se Mičánkův náskok smrskl na pouhých pět sekund. Celá situace se zanedlouho opakovala. „Bohužel jsem přišel o pracně vybojovaný náskok. Ale i to patří k automobilovým závodům,“ uvedl Mičánek junior. Přesto svému týmovému kolegovi Martinu Jermanovi předával s náskokem 35 sekund na soupeře. V závěru závodu ale Jerman neodolal tlaku soupeřů a dojel do cíle třetí.

„V průběžném pořadí jsme sice ztratili tři body z našeho náskoku. Ale poslední dva závody se jedou v Brně, kde bychom si měli situaci v boji o titul ohlídat,“ tvrdí šéf stáje Jiří Mičánek senior.

Neděle

Vítězstvím ve sprinterském závodě divize 4 do 3500 ccm uzavřel nedělní působení v dvoudenním programu mistrovství České republiky v Mostě Jiří Mičánek s vozem Porsche 997. Tímto výsledkem si Mičánek jeden závod před koncem seriálu, kterým bude Podzimní cena Brna, upevnil první místo v průběžné klasifikaci. A na prvním místě v průběžné klasifikaci je Mičánek společně s Martinem Jermanem i ve vytrvalostních závodech divize 4 do 3500 ccm.

Mičánek dobře odstartoval, brzy přeskočil i Porsche divize 4 nad 3500 ccm, které pilotoval slovenský jezdec Bezák. Do karet mu nahrála skutečnost, že jeho největší soupeř Dan Michl startoval až z poslední řady. „Startovní pole bylo dost početné, takže nebylo jednoduché se prosadit. Hlavně jsem si hlídal náskok na Michla, o němž jsem dostával průběžné informace. Můj náskok se pohyboval okolo jedenácti sekund a závěr jsem proto už mohl dokončit v klidu bez zbytečného riskování,“ uvedl Jiří Mičánek junior.

Fotogalerie

  • Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: fotka 1
  • Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: fotka 2
  • Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: fotka 3
  • Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: fotka 4
  • Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: fotka 5
  • Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: fotka 6
  • Jiří Mičánek vyhrál v Mostě sprint do 3500 ccm: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.