Jiří Mičánek vyhrál i druhý závod na Lausitzringu

Jiří Mičánek vyhrál i druhý závod na Lausitzringu: titulní fotka Brněnský automobilový závodník Jiří Mičánek s vozem Porsche Carrera RSR vyhrál oba víkendové závody seriálu Super Sports Cup na německém okruhu v Lausitzu.

Dvaadvacetiletý jezdec dosáhl svůj zatím největší úspěch v pohárech Porsche, kde závodí druhou sezonu. Mičánek si v tomto seriálu letos už potřetí poslechl na stupních vítězů českou hymnu.

Své kvality potvrdil Mičánek už v sobotní kvalifikaci, kde dosáhl nejrychlejšího času. V samotném závodě zvítězil systémem start – cíl a před druhým v pořadí Němcem Svenem Dolencem měl náskok 6,1 s.

Na rozdíl od soboty nevyšel Mičánkovi v nedělním závodě letmý start, propadl se na druhé místo a hned v prvním okruhu ještě do něj zezadu strčil jeden ze soupeřů. Ovšem už uprostřed druhého kola se dostal na první místo a postupně zvyšoval svůj náskok. Po dvaceti minutách z půlhodinového závodu už měl Mičánek před druhým Němcem Svenem Dolensem k dobru deset sekund. V závěru se zdramatizoval pouze boj o druhé místo, Dolense nakonec předstihl Švýcar Rafibader.

„V dnešním závodě podal Jirka ještě lepší výkon, než při sobotním vítězství. Hlavně v úvodu rychle napravil zaváhání na startu,“ uvedl po závodě šéf stáje Jiří Mičánek senior.

Tímto úspěchem si dal Mičánek ml. dárek ke svým pátečním dvaadvacátým narozeninám. Závod na Lausitzringu byl pro českého závodníka přípravou před seriálem Porsche Carrera Cup, který má příští neděli pokračování v Barceloně.

Výsledky – sobota: 1. Mičánek (ČR) 30:12,435, 2. Dolenc (Něm.) –6,100, 3. Ahlden (Něm.) –10,435.

Výsledky – neděle: 1. Mičánek (ČR) 30:45,594, 2. Rafibader (Švýc.) –18,355, 3. Dolens (Něm.) –21,132.

Fotogalerie

  • Jiří Mičánek vyhrál i druhý závod na Lausitzringu: fotka 1
  • Jiří Mičánek vyhrál i druhý závod na Lausitzringu: fotka 2
  • Jiří Mičánek vyhrál i druhý závod na Lausitzringu: fotka 3
  • Jiří Mičánek vyhrál i druhý závod na Lausitzringu: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.