Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný

Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný: titulní fotka Do druhého dílu německého Porsche Sport Cupu, jehož dějištěm byl známý Hockenheimring, se objevil brněnský jezdec Jiří Mičánek jr., ve spolupráci s KRTZ. Po delší době opět v pozici sólisty a vybojoval hned dvě pódiová umístnění.

Pozn.: Text je z tiskové zprávy micanekmotorspor­t.cz.

„Mám sprinty rád, ale loňský projekt našeho týmu mi stanovil starty ve vytrvalostních závodech. Teď se do sprintů vracím a mám z toho radost,“ vysvětluje mladý Brňan čerstvou změnu svého závodnického zaměření. Na Hockenheimu nastoupil Jiří Mičánek s vozem Porsche 997 GT3 Cup v netradiční zelené barvě. „Respektovali jsme logo a design mého generálního partnera,“ podotýká bývalý formulový mistr republiky.

Mičánkův vůz nemůže rovnocenně konkurovat novým typům Porsche GT3 RSR či Porsche GT3 R, takže se soustředí především na výsledky ve třídě 7B. Záměr úspěšně naplnil hned v premiéře, když v obou závodech na Hockenheimu po napínavých soubojích obsadil druhou příčku.

„Závodilo se v poměrně komplikovaných povětrnostních podmínkách. V případě druhého závodu přestalo pršet až těsně před startem, ale my jsme vsadili na suché pneumatiky. Tato taktika se ukázala jako prozíravá, trať postupně osychala, což mi pochopitelně vyhovovalo,“ přibližuje Mičánek jr. okolnosti klání na Hockenheimu.

V nastávajících měsících ho čekají další čtyři zbývající podniky Porsche Sport Cupu. „Pojede se na rakouském Red Bull Ringu, v belgickém Spa a v Německu na Oscherslebenu a Hockenheimu. Bude to náročné, ale těším se a doufám v další dobré výsledky,“ uzavírá Jiří Mičánek jr.

Fotogalerie

  • Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný: fotka 1
  • Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný: fotka 2
  • Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný: fotka 3
  • Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný: fotka 4
  • Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný: fotka 5
  • Jiří Mičánek jr. dvakrát stříbrný: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.