Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště

Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: titulní fotka Delta nám obvykle hodí do e-mailu pár fotek nového vozu, doplněného ochranným rámem a maximálně většími koly, ale tentokrát se překonali.

Do Essenu přivezli vůz, který kdysi byl Jeep Grand Cherokee SRT8 (Sport Racing Technology V8). Již se sériovým osmiválcem HEMI o objemu 6,1 l, výkonem 425 koní a točivým momentem 571 Nm, nuda nehrozí. Na stovku akceleruje kolem 5 s a při testu 0–160–0 km/h ukázaly stopky méně než 19 s. Díky brzdám Brembo umí SRT8 zastavit z rychlosti 60 mil/h (96 km/h) na vzdálenost 38 m.

Tuningové firmy jsou však na trhu od toho, aby je, už z principu, neukojilo nic. Proto dostal agregát modifikované nasávání, jinou mapu řídicí jednotky a kompletně nový výfukový systém z nerezu, se sportovními katalyzátory. Závodník pouště má díky tomu výkon 499 koní a stovku nyní s rezervou zvládne pod 5 s.

Bavorský specialista to ovšem myslel s nasazením v těžkém terénu opravdu vážně. Místo snižování podvozku a přizpůsobení auta jízdě na autobahnu, má projekt Dune zvýšený podvozek o 100 mm. Naopak přední nárazník byl snížen o 50 mm, ale jenom proto, aby se do spodní části vešel naviják. Standardní světla doplňuje rampa reflektorů montovaných do ocelového rámu na střeše, a kvůli lepšímu osvětlení prostoru těsně kolem vozu má Grand Cherokee Delta Dune další vysokovýkonné halogenové žárovky PIAA instalované do předních blatníků.

Matný lak na voze opět není jen o vzhledu, ale lidé od Delty tvrdí, že odolává i nejextrémnějším podmínkám. V případě, že vůz vytáhnou alespoň na nějakou propagační jízdu do pouště, bude nutné vyměnit hlavně pneumatiky. Silniční gumy o rozměry 305/40 R23 by se na Saharu opravdu nehodily.

Fotogalerie

  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 1
  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 2
  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 3
  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 4
  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 5
  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 6
  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 7
  • Essen 2007: Jeep Grand Cherokee Delta Dune – Velký náčelník pouště: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.