Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek

Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: titulní fotka Jeep Cherokee KrawLer je nejen schopný v terénu, ale také jako pořádný teréňák vypadá.

Vozy americké značky Jeep bývají opravdu skvělé v terénu, některým zákazníkům ale schopnosti standardních modelů této značky nestačí. Proto Jeep na autosalonu v Dubaji představuje hned trio aut, jejichž terénní schopnosti byly dále vylepšeny. Jedním z nich je Cherokee KrawLer.

Na úpravě Cherokeeho spolupracovala divize Mopar, která má v koncernu Fiat Chrysler Automobiles na starosti příslušenství. Ta dokáže nejen nabídnout různé polepy pro městská vozítka Fiatu, ale také speciální techniku do terénu pro modely Jeep.

Cherokee KrawLer byl navržen tak, aby si i v těžkém terénu poradil s těmi nejnáročnějšími překážkami. Kvůli tomu má speciální zavěšení a obouvá terénní pneumatiky Goodrich. Blatníky jsou pro drsnější vzhled širší, nové jsou také prahy.

S terénními schopnostmi ladí matně zelená barva karoserie inspirovaná armádními vozidly. Zelený odstín se objevuje také uvnitř.

O pohon Cherokee KrawLer se stará 3,2litrový šestiválec Pentastar o výkonu 200 kW. Motor spolupracuje s devítistupňovým automatem, ve výbavě mu nechybí ani pohon všech kol s redukcí a uzamykatelným diferenciálem na zadní nápravě.

Další dva Jeepy s doplňky Moparu prezentované v Dubaji jsou postaveny na základech terénního mistra, modelu Wrangler. Čtyřdveřový Wrangler Sahara Sun Runner dostal dvě tažná oka v přídi a zvýšený podvozek. Karoserie vozu je pak lakována matnou žlutou barvou, se kterou kontrastují černá 17palcová kola se žlutým lemem.

Dvoudveřový Wrangler Dark Side tak veselý není, na straně Temna ale také úplně není. Jeho karoserie je bílá, doplněná o černé detaily. Vůz kvůli utužení terénních schopností dostal do vínku speciální offroadové nárazníky, 37palcová kola do terénu nebo světelnou rampu. Úpravou prošla také kabina.

Fotogalerie

 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 1
 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 2
 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 3
 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 4
 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 5
 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 6
 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 7
 • Jeep Cherokee KrawLer: Americké SUV do těch nejtěžších podmínek: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
jeep gemin 13.11.2015  20:34
Vstoupit do diskuse ›