Je to nové Porsche 928?

Je to nové Porsche 928?: titulní fotka Díváte se právě na skicu nástupce luxusního Porsche 928, nebo je to jen nevinná malůvka?

Snad ještě dříve, než se začalo špitat o čtyřdveřovém a čtyřmístném liftbacku Panamera, se hovořilo o možném návratu starého dobrého Porsche 928. Prodejně slibnější panamera dostala přednost, ale idea luxusního kupé se určitě nevytratila. Vlastně by teď měla být ještě silnější.

Pokud by se mělo 928 vrátit, pak nikdy nebyla vhodnější doba. Panamera trhá prodejní rekordy a její architektura s motorem vpředu a pohonem zadních, respektive čtyř kol, by na rozdíl od jedenáctkové „motor vzadu, co nejvíc to jde“ byla dobrým základem pro větší, luxusní GT kupé ve stylu 928. Vlastně by stačilo jen zkrátit rozvor a navrhnout nový design karoserie.

Nový model by pak mohl vypadat tak, jak ukazuje skica, která se objevila coby titulní foto na webu porscheconsultingu. Je tedy logické, že o náčrt nového modelu zcela jistě nejde, pokud to nemají ve Stuttgartu opravdu hodně na háku. Jenže… mohlo by. Za ty roky už jsme si nějak zvykli na to, že všechna porsche mají oválná nebo podobně tvarovaná světla, plochý čumák a charakteristickou záď. Takže by nás nějaké 928 nemělo vůbec překvapit. Spíše by nás potěšilo, kdyby případný nástupce nesl charakteristicky styling předchůdce a nebyl jen další mutací devětsetjedenáctky. Ale tenhle čumák tam docela určitě nacpou. $5$

Fotogalerie

  • Je to nové Porsche 928?: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.