VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu

VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: titulní fotka Němečtí specialisté ze společnosti JE Design zapracovali na poněkud opomíjeném bratru Porsche Cayenne a nabízejí bodykit i pro Touareg.

Nový Touareg se nejspíš cítil poněkud odstrčeně – určitě i vy jste zaznamenali mraky tuningových úprav, jednu odvážnější než druhou, na lidový vůz jakoby však tuneři pozapomněli.

Ne tak docela, JE Design například připravil bodykit skládající se z předního spojleru, nástavců prahů, rozšíření lemů blatníků, střešního spojleru nebo pozměněného zadního nárazníku. Masku Touaregu nyní opravdu poznáte až na druhý pohled, v tomhle je úprava docela pečlivá. Designové změny podtrhují černě lakovaná kola o velikosti 22 palců, cena výše jmenovaných úprav je v přepočtu 135 tisíc Kč.

Tím to ale nekončí. Za 15 tisíc Kč můžete mít chromovanou čtveřici koncovek výfuků, k dispozici je také navýšení výkonu třílitrového TFSI. Výsledných 440 koní (nárůst o více než 60 koní) a 630 Nm (+50 Nm) máte i s roční zárukou za sto tisíc, prodloužení záruky na dva roky pak přijde na „směšných“ pět tisíc Kč. Výsledkem úpravy je zrychlení z klidu na 100 km/h za 5,9 sekundy místo dřívějších 6,5 s nebo zvýšení maximálky z 240 na 255 km/h.

Pokud máte zálusk na okreskové hrátky, tak jste si měli v první řadě koupit nějaké sportovní auto. Když už ale máte nového Touarega, nabízí JE Design snížení podvozku o 35 mm, případně rozšíření rozchodu kol o 3 cm vpředu a 4 cm vzadu. Zadarmo to samozřejmě není, co úpravička to dalších několik se EUR. Pokud JE Designu necháte Touarega takříkajíc překopat komplet, zaplatíte v přepočtu 530 tisíc Kč.

Fotogalerie

  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 1
  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 2
  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 3
  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 4
  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 5
  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 6
  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 7
  • VW Touareg by JE Design: 440 koní pro bílou velrybu: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.