Jarno Trulli pomáhá s vývojem Lotus Evora Cup

Jarno Trulli pomáhá s vývojem Lotus Evora Cup: titulní fotka Italský pilot Formule 1 Jarno Trulli, který bude letos startovat za stáj Lotus Racing, testuje pro "svou" automobilku nový závodní vůz Evora Cup. Na vývoji auta se podílí i Trulliho závodní inženýr.

Jarno Trulli bude v sezóně 2010 závodit ve Formuli 1 za tým Lotus Racing a stejnojmenná automobilka (respektive její divize Lotus Motorsport) jej také angažovala pro testování speciálu Evora Cup. Společně s Trullim se vývoje účastní i jeho inženýr Gianluca Pisanello.

Při testech, které se uskutečnily minulý týden na trati Snetterton, se Trulli a Pisanello zaměřili na vyvážení vozu v zatáčkách. Cílem Lotus Motorsport je postavit konkurenceschopné závodní auto. Evora Cup se totiž nebude účastnit jen značkové závodní série ale i závodů FIA GT4. Ze začlenění pilota F1 do testovacího týmu ale budou v budoucnu profitovat i zákazníci silničních Lotusů, tak jako tomu bylo například za časů Nigela Mansella.

Evora Cup se představila již v lednu na Autosport International Racing Car Show v Birminghamu. Představení testovaného aeropaketu i zveřejnění definitivních specifikací si ale automobilka nechává až na březnový autosalon v Ženevě. V nabídce bude specifikace GT4 pro sprinty (cena 120 tisíc liber, asi 3,6 milionu Kč) a verze určená pro vytrvalostní závody (cena 150 tisíc liber, asi 4,5 milionu Kč). Ceny jsou uvedeny bez daní.

Jen pro pořádek se sluší připomenout, že Trulli patří k nejzkušenějším závodníkům ve startovním poli F1. Má na kontě už 216 startů, což je šestý nejvyšší počet v historii Formule 1. Během své kariéry startoval za stáje Minardi, Prost, Jordan, Renault, Toyota a letos to bude obnovený tým Lotus. Své zatím jediné vítězství vybojoval s Renaultem v Monaku 2004, během pěti let u Toyoty přidal již jen tři druhá a čtyři třetí místa.

Fotogalerie

 • Jarno Trulli pomáhá s vývojem Lotus Evora Cup: fotka 1
 • Jarno Trulli pomáhá s vývojem Lotus Evora Cup: fotka 2
 • Jarno Trulli pomáhá s vývojem Lotus Evora Cup: fotka 3
 • Jarno Trulli pomáhá s vývojem Lotus Evora Cup: fotka 4
 • Jarno Trulli pomáhá s vývojem Lotus Evora Cup: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.