Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně

Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně: titulní fotka Mičánek s Jermanem dojeli minulý víkend v sobotu na 3. místě v tříhodinovém vytrvalostním závodě Jarní ceny Brna a v nedělním sprintu Jirka Mičánek úspěch podtrhl druhým místem ve sprintu.

Mičánek s Jermanem skončili třetí ve vytrvalostním zá­vodě

V tříhodinovém vytrvalostním závodě v Jarní ceně Brna v divizi 4 ve třídě do 3500 ccm obsadila posádka Jiří Mičánek s Martinem Jermanem s vozem Porsche 997 ze seriálu Carrera Cup výborné třetí místo. Na druhou posádku Petra Vacíka s Boleslavem Waszkem na Ferrari chybělo Mičánkovi s Jermanem pouhých 1,979 sekundy.

„Vybrali jsme si nováčkovskou daň. V první hodině jsme měli špatnou tvrdost pneumatik,“ uvedl po závodě šéf stáje Jiří Mičánek senior. Jeho syn začal první třetinu závodu a jezdil zhruba o pět vteřin na jedno kolo pomaleji, než obvykle. „Druhou třetině jel slušně Martin Jerman. Až jsme se divili. Jednou se ale neuhlídal a udělal na stadionu hodiny. Ztratili jsme tím 18 vteřin. Závěrečnou třetinu jel opět Jirka. Už jsme měli správné pneumatiky na toto počasí. Finišovali jsme o pouhé dvě vteřiny za Ferrari, které dojelo druhé,“ posteskl si Mičánek. "Kdybychom jeli na jednu zastávku a nedopustili se chyb,, tak jsme vyhráli. Na kdyby se ale nehraje. Při pohledu na konkurenci je však hezké, že jsme skončili absolutně v nejlepší desítce. Na trable a trápení před závodem je výsledek moc pěkný.

Smůlu měl Tomáš Kašpárek ve sprinterském závodě na 9 kol. V necelé polovině závodu mu praskla levá zadní pneumatika u formule BMW a tím bylo po nadějích. „Máme s pneumatikami Pirelli problém. Žmolkují se. Kašpárek jezdil čtvrtý, roztočil se a skončil,“ dodal Mičánek.

Výsledky – Tříhodinový vytrvalostní závod (divize 4):

 • Do 3500 ccm: 1. Kačírek, Suchý (BMW M3) 80 kol, 2. Vacík, Waszek (Ferrari 360) –1 kolo, 3. Mičánek, Jerman (Porsche 997) –1 kolo.
 • Absolutně: 1. Nimč, Janiš, Charouz, Kox (ČR, Niz./Mercedes Benz DTM) 90 kol, 2. Talkanitsa, Kaufmann (Rak., Něm./Corvette) –3 kola, 3. Konopka, Studenič (SR/Porsche 997 RS) –5 kol, 10. Mičánek, Jerman.

Mičánkův tým byl ve sprintu dvakrát na stupních vítězů

V nedělním sprintu v rámci Jarní ceny Brna obsadil Jiří Mičánek junior druhé místo s vozem Porsche 997 v divizi 4 ve třídě do 3500 ccm. Prvenství si vybojoval s náskokem více než šesti sekund Dan Michl na závodním speciálu Opel Michl. Podruhé slavila stáj Mičánek Motorsport úspěch zásluhou Tomáše Kašpárka, který skončil třetí v nedělním sprinterském závodě v divizi 3 s formulí BMW.

Mičánek ještě do posledního kola vjížděl na třetím místě, ovšem v závěru se mu podařilo ještě předjet Dana Suchého na voze BMW. „S výsledkem jsem po problémech, které nás provázely před závodem, velmi spokojen. Vítězný Michlův prototyp je při stejném výkonu podstatně lehčí. Využil to, co mu předpisy dovolují. Více situaci nechci komentovat,“ uvedl Jiří Mičánek, kterého potěšil výborným výkonem i Tomáš Kašpárek. „Vedl si velmi dobře, prokázal své kvality,“ dodal Mičánek.

Smůlu měla pouze Gabriela Jermanová, která se pohybovala v závodě na 17. místě, ale v závěru ji jeden ze soupeřů vytlačil do kačírku. „Nechtěla jít do souboje, vytlačení ale bylo neférové. Gábině ještě chybí zkušenosti,“ poznamenal Mičánek.

Výsledky – Jarní cena Brna, MMČR v automobilových závodech na okruzích – sprint (divize 4):

 • Absolutně: 1. Nimč (Mercedes Benz DTM) 19:29,789 (prům. rychlost: 168,057 km/h), 2. Daniš (SR/Audi A4 DTM) –10,457, 3. Maděryč (Audi A4 DTM) –1:05,462, 9. Mičánek.
 • Do 3500 ccm: 1. Michl (Opel) 21:28,748 (155,116 km/h), 2. Mičánek (Porsche 997) –6,104, 3. Líbal (BMW M3) –9,832.
 • Divize 3 sprint: 1. Passer 21:39,104 (152,241 km/h), 2. Palmi (oba Van Diemen) –4,690, 3. T. Kašpárek (Mičánek Motorosport/Formule BMW) –11,608.

Zdroj: micanekmotorspor­t.cz

Fotogalerie

 • Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně: fotka 1
 • Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně: fotka 2
 • Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně: fotka 3
 • Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně: fotka 4
 • Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně: fotka 5
 • Jarní cena Brna - Jirka Mičánek dvakrát na bedně: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.