Japonská firma udělala z Mazdy MX-5 "Corvettu". A má úspěch, auto je vyprodané

Japonská firma udělala z Mazdy MX-5 V říjnu loňského roku malá japonská automobilka Mitsuoka představila svou novinku jménem Rock Star. Jde o roadster, jehož tvary silně připomínají Corvettu druhé generace. Výrobce teď hlásí, že je auto už vyprodané.

Firmu Mitsuoka asi znáte, „proslavila“ se podivně vyhlížejícími přestavbami běžných vozů, většinou z nich dělá kousky s retro designem inspirovaným hlavně 50. a 60. lety. Znáte to – kulatá světla, velké mříže chladiče a podobně.

Rock Star je také retro, ale úplně jiným způsobem. Vlastně je to první auto značky, o němž se dá říct, že vypadá dobře. A také byste asi neřekli, že jde o převlečenou Mazdu. Tedy než otevřete dveře, uvnitř se dárcovský vůz nezapře.

S výchozím automobilem souvisí také technika v útrobách. Pod kapotou totiž pracuje zážehový čtyřválec 1.5 Skyactiv-G o výkonu 132 koní (97 kW) a točivém momentu 152 Nm.

Japonský specialista na retro se předvedl. Mitsuoka Rock Star je Mazda MX-5 s designem Corvetty

Mitsuoka v době představení uvedla, že plánuje postavit jen 50 exemplářů. A že ceny startují na v přepočtu asi 960.000 Kč. Novinka evidentně v Japonsku vzbudila zájem, protože jen několik měsíců po premiéře je auto vyprodané.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Japonská firma udělala z Mazdy MX-5
  • Japonská firma udělala z Mazdy MX-5
  • Japonská firma udělala z Mazdy MX-5
  • Japonská firma udělala z Mazdy MX-5
  • Japonská firma udělala z Mazdy MX-5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.