James Bond znovu v Aston Martinu

James Bond znovu v Aston Martinu: titulní fotka Šéf Aston Martinu, Ulrich Bez, podepsal s producenty série o Jamesi Bondovi smlouvu, podle níž budou opulentní britské sporťáky vozit úspěšného lovce špionů a dychtících celebrit i ve 22. pokračování nejslavnější krimisérie všech dob.

Nejlepší z agentů Jejího veličenstva bude v příští bondovce, očekávané po dalších dvou letech – v listopadu 2008 a pracovně nazvané Bond 22, znovu ztvárněn hercem s tváří veterána afghánské války – Danielem Craigem. Věřme, že už se od natáčení Casina Royale pan Craig aspoň naučil řadit s manuální převodovkou.

A čím tedy bude pan Bond jezdit na zálety a důležité mise za záchranu světa tentokrát? Čím jiným, než dvanáctiválcovým supersportem Aston Martin DBS. Tedy stejným modelem, jaký jej vozil už v dvacáté první bondovce, do níž byl konstruktéry proti „sérii“ speciálně vyladěn. Čím bude po uchvatitelích světa či sexy milionářek střílet naplno jedoucí aston tentokrát, zatím není známo, ale vzhledem k proporcím vozu to budou muset být hodně štíhlé zbraně.

Prakticky současně se objevila zpráva, že dánský high-endový výrobce audio- a videotechniky Bang & Olufsen získal další skvělou referenční automobilku do svého portfolia. Po Audi A4 totiž bude křišťálově ozvučovat i nové Aston Martiny. Co lze asi do auta ještě vymyslet za sériovou muziku, když do (ve srovnání s AM) laciné konfekce Audi A4 se vešlo 14 reproduktorů a desetikanálový zesilovač 505 wattů, na to jsme sami zvědavi. V nové bondovce se tak pravděpodobně dočkáme i nějakého toho záběru, jak agentova pěstěná pravice dlouze ladí rádio, na kterém se jakoby náhodou zaskví logo B&O.

Vozy od fordu, mezi něž už Aston Martin také patří (konzervativci ať tento odstavec nečtou), se objevily celkem v devíti bondovkách (nepočítaje v to Mercury a Lincoln v Povolení zabíjet), samotné Aston Martiny přidají dvaadvacítkou již šestou účast. Není bez zajímavosti, že v původních Flemmingových románech řídil agent 007 výhradně bentleye. Stejně je zvláštní, že z pohledu současných majitelů obou aristokratických automobilek, se o přízeň nejvyšších britských filmových kruhů vlastně soupeří Ford s Volkswagenem, co říkáte?


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Posledni odstavec Milhauzzz 12.12.2007  22:56
ASTON %smog 12.12.2007  19:13
Vstoupit do diskuse ›