Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák

Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák: titulní fotka O Freddiem Mercurym je v posledních měsících pořádně slyšet. Je to hlavně díky úspěšnému filmu Bohemian Rhapsody, který se věnuje právě životu slavného zpěváka britské kapely Queen. Ten zemřel přesně před 27 lety.

Mercuryho můžeme jistě označit za výstředního člověka. A když přidáte status rockové superhvězdy, čekali byste, že tenhle chlapík vlastnil rozsáhlou sbírku zvláštních, možná až bizarních automobilů. Ale kdepak, Mercury sice měl vozů více, ale nešlo o nějakou výstřední kolekci.

Možná za to může fakt, že zpěvák nevlastnil řidičský průkaz… Ale pojďme se už na nejzajímavější vozy z Mercuryho sbírky podívat.

Nejstarším Freddieho automobilem byl Studebaker Champion z roku 1950, nejúspěšnější model amerického výrobce. Slavný Brit vlastnil model třetí generace ze závěru produkce.

Když se skupina Queen stala slavnou, pořídil si její lídr Daimler DS240, luxusní limuzínu s prodlouženým rozvorem a technikou Jaguaru, kterou si oblíbily královské rodiny a hlavy státu. V roce 1974 ale Mercury sáhl ještě výš, vybral si Rolls-Royce Silver Shadow ve stříbrné metalíze, s interiérem čalouněným šedou kůží, kazetovým přehrávačem a telefonem.

Mimochodem, tohle auto zpěvákovi patřilo až do jeho smrti v roce 1991. Později bylo vydraženo v aukci.

Podle dostupných informací měl Mercury ještě radši Mercedes-Benz 420 SEL, který si koupil v roce 1986 a údajně ho ze všech svých vozů používal nejčastěji. Také Mercedes Freddie vlastnil až do svých posledních chvil. V roce 1996 byl prodán v dražbě.

Asi nejobyčejnějším vozem na seznamu je Lincoln Town Car, klasický velký americký sedan s osmiválcem pod kapotou. Mercury si ho pořídil pro přesuny po New Yorku, kde si v osmdesátých letech koupil byt.

Naopak nejzvláštnějším kouskem zpěvákovy sbírky je klasický třídveřový Range Rover s osmiválcem – ovšem předělaný na kabriolet. Ten už docela výstředně působí, ne?

Zajímavé je, že tento Range Rover později odkoupil bubeník kapely Queen Roger Taylor, údajně velký nadšenec do aut.

Fotogalerie

  • Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák: fotka 1
  • Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák: fotka 2
  • Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák: fotka 3
  • Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák: fotka 4
  • Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák: fotka 5
  • Jakými auty jezdil Freddie Mercury? Zpěvák vlastnil pár zajímavých kousků, i když neměl řidičák: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.