Jak vypadá Chevrolet Corvette C5 po 480 tisících kilometrech?

Hodnocení
(počet hlasů: 13, průměr: 3.15; procenta:54%, součet:41)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Že by dvoumístný sportovní automobil najezdil půl milionu kilometrů, nebývá zrovna obvyklé. Tahle Corvette C5 z přelomu tisíciletí se ale uvedené hranici přibližuje.

Americký sporťák totiž koupil jistý nadšenec v době, kdy počítadlo ukazovalo 300 tisíc ujetých mil – tedy 482 tisíc kilometrů. I proto tahle Vette nebyla drahá, nový majitel za ni po troše smlouvání dal jen 3500 dolarů, v přepočtu asi 79 tisíc korun. Už jen kvůli tomu se trochu riskovat vyplatí, ne?

Čtyřdveřová Corvette existuje. Vzniklo šest kusů, jeden teď můžete koupit

Vette s takřka půlmilionovým nájezdem ale vypadá na pohled dobře a čistě. Tady jistě pomohla skutečnost, že před několika lety dostala nový lak. Péči předchozí vlastník věnoval také pohonu, neboť v nějakých 100 tisících mílích (asi 161 tisíc km) byl motor kompletně repasován. Jediným problémem je únik chladící kapaliny, ale to by mohla spravit nepříliš náročná oprava chladiče.

Zdaleka nejhůř vypadá interiér, pohled dovnitř odhalí zejména značně poničené sedačky. Ale ani to není neřešitelné, sedadla se dají přečalounit, nebo i vyměnit za nová. Důležité však je, že nový majitel i po bližším seznámení půlmilionové Corvettě důvěřuje a hodlá ji používat jako svoje hlavní auto každý den.

Autor: Jan Zajíc

Související videa | Všechna videa »
 • Tohle Camaro má 2000 koní. Ale nejezdí sprinty, vybojovalo řadu úspěchů v různých závodech
  2182×
 • Podívejte se, jak Corvette z 60. let drtí moderní supersporty. Jak je to možné?
  3824×
 • Majitel dal svou Corvettu kvůli banalitě do servisu. Pak zjistil, že s ní mechanik řádil
  3160×
 • Pick-up, co nemá korbu, ale dva čumáky
  3066×

Související články