Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže

Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže: titulní fotka Oblast Thurgau asi budou znát vinaři. Ovšem zpozornět by měli i řidiči, kteří se chystají právě do Švýcarska. Aby třeba nedopadli jako jistý Němec.

Třiačtyřicetiletý totiž nedbal na předpisy ve Švýcarsku, dost výrazně – a tak bude potrestán, dle tamních tradic navíc dost přísně. Že se výše pokuty odvíjí od vašeho příjmu, to se všeobecně ví. Ale že vám policisté mohou zabavit auto a úřady je pak prodat, to už se tak často neříká. A dokonce vám hrozí i vězení (až rok při překročení o 80 a více km/h). Vyprávět by mohl mladý Makedonec, který za 231 km/h na dálnici s limitem 120 km/h a převoz 3 dětí bez sedaček kdysi dostal pokutu 7400 franků (168 tisíc korun), úhradu soudních výloh a patnáct měsíců za mřížemi. Jeho BMW bylo prodáno za 1700 franků, tedy necelých 40 tisíc korun.

Jak se zdá, ne na všechny podobné tresty fungují jako výstraha. Mladý Němec stanovil na tamní dálnici A7 nový rekord, když v neděli po půlnoci jel 249 km/h ve svém Seatu Léon Cupra ST (maximální rychlost auta je omezena výrobcem na 250 km/h). Rychlostní limit tak překročil víc než dvojnásobně, což podle mluvčího Grafa policie nepamatuje. Řidič byl zatčen, byl mu odebrán řidičský průkaz a auto bylo okamžitě zabaveno. Pokuta a vězení jej nemine, hrozí mu údajně minimálně rok za mřížemi.

Dopravní policista z Ústeckého kraje si nechával vybrané pokuty pro sebe. „Vydělal“ si tak desítky tisíc

Švýcarsko ale není jediné, kde se po řidičích jde tvrdě. Britská policie zase trestá majitele rušiček radarů. Své o tom ví osmapadesátiletý Michael Twizell, který tímto zařízením vybavil své BMW 3. Patnáctého února jej měřila policie v New Yorkshiru na dálnici A658, ale zařízení jí neustále hlásilo chybu. Při prohlídce auta pak v přední části příslušníci objevili rušičku. Twizzel byl zatčen, shledán vinným za maření spravedlnosti a odsouzen ke krátkému pobytu ve vězení a zaplacení pokuty v přepočtu 43,5 tisíce korun.

Pro ostatní řidiče má být rozsudek výstrahou, že používání podobných zařízení je trestné a pokud jej používají, budou tvrdě potrestáni. Ostatně Twizzel není prvním podobně postiženým řidičem. Osm měsíců ve vězení nejspíš stráví i majitel Range Roveru, kterého kamera zachytila, ale nedokázala změřit, loni v dubnu. Ten ovšem ještě přidal neslušné gesto se zdviženým prostředníčkem do kamery.

Fotogalerie

  • Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže: fotka 1
  • Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže: fotka 2
  • Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže: fotka 3
  • Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže: fotka 4
  • Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže: fotka 5
  • Jak kruté mohou být tresty pro řidiče? Brit musí za antilaser za mříže: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
koncernový análník koncernový análník 18.02.2019  20:31
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 17680 | Zobrazit seznam všech anket